Manekiny treningowe dla fryzjerów

Standardowe główki treningowe są jednym z najbardziej docenianych narzędzi treningowych

buyantibiotics24.net

buy kamagra

, w jakie mogą wyposażyć się fryzjerzy zaczynający karierę, lub chcący poeksperymentować z różnymi technikami przed zastosowaniem ich na klientach. Są one jednak przede wszystkim przeznaczone do treningu cięcia czy układania włosów, głównie długich.

Manekin do ćwiczeń fryzjerskich

główki treningowe z brodąManekiny umożliwiające ćwiczenia strzyżenia czy golenia męskiej brody były do niedawna dość niespotykane, gdyż mało producentów zauważało zapotrzebowanie na takowe wśród profesjonalnych fryzjerów. Nic więc dziwnego iż główki treningowe z brodą, jakie zostały niedawno wypuszczone na rynek przez jednego z najlepszych i najbardziej renomowanych producentów sprzętu fryzjerskiego i kosmetycznego od razu zrobiły niemałą furorę. Włosy i broda tych manekinów są wykonane z syntetycznej substancji, która może być łączona po przecięciu pod wpływem wysokiej temperatury, a do naprawy włosia można użyć najzwyklejszego żelazka. Manekiny są więc doskonałym narzędziem do ćwiczeń najróżniejszych technik fryzjerskich, oraz pozwalają na nabranie dokładności i precyzji podczas ich wykonania. Powierzchnia główek wykonana jest z materiału do złudzenia przypominającego ludzką skórę fakturą i giętkością, a owy materiał zmienia kolor na intensywnie czerwony pod wpływem zbyt silnego nacisku, czy nawet uszkodzenia powierzchni.

Dzięki temu fryzjerzy ćwiczący na manekinach mogą bez trudu ocenić zbyt wysoki nakład siły w wykonywane czynności i przyzwyczaić się do ostrożniejszego używania technik by nie wywoływać u klientów dyskomfortu. Takie manekiny są niewiele droższe niż standardowe wersje, dlatego bardzo szybko zostały zauważone przez ośrodki szkolenia fryzjerów, zaopatrujące się w nie hurtowo.