malowanie dachów

Malarz na wysokości

Zacznę od tego, że od ponad czterech lat mieszkam i pracuję za naszą zachodnią granicą, czyli w Niemczech. Do Niemiec ” ściągnął ” mnie mój brat, który ponad dziesięć lat temu przeprowadził się tutaj, rozkręcił własny biznes i właśnie z tym krajem związał całe swoje życie.

Praca na dachu nie sprawiała mi trudności

malowanie dachówWiele razy przekonywał mnie on do tego, że powinienem się przeprowadzić do niego, jednakże ja zawsze odmawiałem. Nie chciałem się przeprowadzać za granicę, ponieważ dobrze żyje mi się w moim mieście, którym jest Kraków. Swego czasu miałem tutaj świetną pracę, a mianowicie zatrudniony byłem w firmie malarskiej, gdzie wykonywałem różnego rodzaju zlecenia, zwłaszcza robiłem malowanie hal. Z zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie musiałem jednakże zrezygnować, ponieważ pokłóciłem się z właścicielem, który po prostu mnie zwolnił. Przez kilka miesięcy nie mogłem znaleźć zatrudnienia, dlatego też postanowiłem za namową tego mojego brata wyjechać do Niemiec, a konkretnie do jednego z miast znajdujących się w Bawarii. W owej miejscowości ten mój brat załatwił mi pracę w firmie robiącej malowanie na wysokościach, podejmują się oni wykonania głównie zleceń takich, jak na przykład malowanie dachów. Ja akurat przez cztery lata, kiedy jestem tam zatrudniony, to wykonuję głównie właśnie u różnych klientów z terenu całej Bawarii malowanie dachówki. Nie jest to łatwy kawałek chleba, ponieważ praca na wysokościach nie jest łatwa.

Całe szczęście że nie mam lęku wysokości, bo inaczej byłoby ciężko. Z racji tego, ze nie jest to łatwe zajęcie, to dlatego też zarabiam całkiem sporo, co oczywiście bardzo, ale to bardzo mnie cieszy. Zleceń owa firma ma naprawdę dużo, także roboty jest sporo. Ja jednakże nie narzekam, ponieważ lubię pracować, a to czym się zajmuje przynosi mi dużo radości.

Czytaj więcej na: www.malowaniedachu.com