brukarstwo

Mała, spokojna firma brukarska

Gdy zakładałem swoją firmę nie spodziewałem się kokosów. Miał to być raczej wstęp do jakiejś większej inwestycji, która była znacznie poważniejsza niż to, co prowadziłem. W końcu usługi brukarskie nie są szczytem prestiżu, choć oczywiście i tak jest to dobry biznes do prowadzenia na własną rękę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Brukarstwo – jakie ma zalety?

brukarstwoWcześniej też układanie kostki brukowej było moim głównym źródłem dochodów, ale pracując u kogoś część wypracowanych przeze mnie pieniędzy szła do kieszeni mojego szefa. Wolałem zarabiać tylko na siebie. Kostka brukowa okazała się być znacznie tańsza niż myślałem, być może przez to, że w Bydgoszczy wiele firm zajmowało się dostarczaniem jej do budowlańców. Udało mi się pozdobywać kilka kontraktów z instytucjami państwowymi, dzięki którym mogłem przez cały czas świadczyć usługi brukarskie i zarabiać pieniądze. Zlecenia od osób prywatnych zdarzały się znacznie rzadziej – zwykle były to jednorazowe umowy na ułożenie kostki pod domem na podjeździe albo przy siedzibie firmy. Lubiłem swoją pracę – powoli, spokojnie układałem kostkę nie mając nad sobą wymagającego cudów szefa czy innego kierownika zmiany. W Bydgoszczy nie było zbyt wielu firm takich jak moja, dzięki czemu nie martwiłem się o przyszłość – jakaś robota dla brukarza zawsze się znalazła. Polecane brukarstwo z bydgoszczy generalnie miało dla mnie jeszcze kilka innych zalet, które dla mnie były bardzo istotne. Nie lubiłem nigdy pracy z ludźmi, zaś układając kostkę nie miałem praktycznie z nikim kontaktu przez kilka godzin dziennie. Mogłem wtedy rozmyślać o bzdurach, słuchać muzyki na słuchawkach i robić przerwy kiedy tylko chciałem.

Gdybym świadczył usługi brukarskie jako pracownik w jakiejś firmie, nie mógłbym pozwolić sobie na takie luzy. Dlatego być może nie poszedłem nigdzie dalej – to co robiłem w pełni mi wystarczało i mnie satysfakcjonowało.