Lekkie domowe rolety

 

Rolety do okien od jakiegoś czasu zastępują wszechobecne zasłony i firanki, przede wszystkim z racji łatwości ich czyszczenia i wysokiej trwałości. W zależności od wariantu, mogą być one bardzo cienkie, i zaciemniać pomieszczenie tylko w ograniczonym stopniu, lub też całkowicie blokować dostęp słońca do danego pomieszczenia.

Rolety zakładane na okna

rolety materiałowe łódźNajtańszą i najczęściej używaną odmianą rolet jest wariant wykonany z bardzo cienkiej tkaniny, który preferowany jest przez pracowników biur oraz osoby chcące ograniczyć dostęp słońca do pomieszczenia, aczkolwiek nie ograniczać go całkowicie. Rolety z grubego materiału są natomiast przeznaczone do każdego pomieszczenia które wystawione jest na nasłonecznienie przez cały dzień, i szczególnie dobrze sprawdzają się w pokojach z oknami wychodzącymi na południe, które nagrzewają się najbardziej, zarówno latem jak i zimą. W sprzedaży można znaleźć również rolety z aluminiowymi powierzchniami, działające niczym folie przeciwsłoneczne do samochodów. Te rolety blokują całkowicie światło słoneczne, ale również zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia, odbijając światło za pomocą aluminiowej powierzchni. W każdym dużym markecie budowlanym można dostać bardzo dobre rolety materiałowe – Łódź jest natomiast siedzibą producenta krajowych rolet, które wykonywane są na różne wymiary okien, i dostępne są w bardzo różnorodnych wariantach, o odmiennym kolorze i grubości.

Rolety te przede wszystkim chwalone są przez posiadaczy za bardzo wygodny sposób montażu, gdyż są one wieszane bezpośrednio na skrzydle okna. Przylegają one do ramy znacznie bardziej niż większość rolet zakładanych na okno, a dzięki temu są znacznie skuteczniejsze i wygodniejsze, i lepiej blokują promienie słoneczne.