Leczenie łysienia na tle androgenowym

My, dorośli bardzo dużo rzeczy zrzucamy na kark genów. Jeśli ktoś określa nas jakąś cechą charakteru, której za bardzo nie lubimy przeważnie kulimy się w sobie i mówimy, że to po mamie i tacie. Na przodków łatwiej wszystko zrzucić. Jednak co w przypadku, gdy geny mają również wpływ na to, co dzieje się z naszym zdrowiem? Trzeba z tym walczyć, a nie rozkładać bezradnie ręce. 

Łysienie androgenowe można spowolnić 

leczenie łysienia androgenowegoŁysienie androgenowe, jest to przypadłość która w znacznie większym stopniu dopada mężczyzn. W większym, bowiem to dziewięćdziesiąt procent przypadków. Podłoże tej choroby jest oczywiście genetyczne, i jeszcze kilka lat temu nie było sposobu na to, aby je zatrzymać. Mimo suplementacji, zmiany stylu życia i diety włosy wciąż wypadały. Jednak dwudziesty pierwszy wiek otworzył przed nami mnóstwo możliwości, w tym również leczenia wszelkich chorób. Leczenie łysienia androgenowego będzie nieco czasochłonne, ale nie jest niemożliwe. Z drugiej zaś strony lekarze trycholodzy nie dają stu procentowej gwarancji tego, że cały okres rekonwalescencji będzie pomyślny i włosy już nie będą wypadać. Jak obserwować łysienie androgenowe? Na początku pojawiają się drobne zakola, które z wiekiem postępują i włosy są już coraz dalej od czoła. Dodatkowo dosyć szybko przestają one dobrze wyglądać – szybko się przetłuszczają i nie wyglądają witalnie. Fryzura nie chce się ułożyć mimo stosowania kosmetyków do tego celu przeznaczonych. 

Jeśli tylko ktoś – żona, córka czy matka zauważy pierwsze symptomy choroby jaką jest łysienie plackowate powinna natychmiast powiedzieć o tym osobie zainteresowanej, a ta bez zwłoki zarezerwować wizytę u najlepszego lekarza trychologa, który będzie w stanie poradzić sobie z tym problemem póki jeszcze nie jest za późno.