Leczenie łysienia na tle androgenowym

Praktyczne porady, interesujące poradniki

My, dorośli bardzo dużo rzeczy zrzucamy na kark genów. Jeśli ktoś określa nas jakąś cechą charakteru, której za bardzo nie lubimy przeważnie kulimy się w sobie i mówimy, że to po mamie i tacie. Na przodków łatwiej wszystko zrzucić. Jednak co w przypadku, gdy geny mają również wpływ na to, co dzieje się z naszym zdrowiem? Trzeba z tym walczyć, a nie rozkładać bezradnie ręce. 

Łysienie androgenowe można spowolnić

leczenie łysienia androgenowegoŁysienie androgenowe, jest to przypadłość która w znacznie większym stopniu dopada mężczyzn. W większym, bowiem to dziewięćdziesiąt procent przypadków. Podłoże tej choroby jest oczywiście genetyczne, i jeszcze kilka lat temu nie było sposobu na to, aby je zatrzymać. Mimo suplementacji, zmiany stylu życia i diety włosy wciąż wypadały. Jednak dwudziesty pierwszy wiek otworzył przed nami mnóstwo możliwości, w tym również leczenia wszelkich chorób. Leczenie łysienia androgenowego będzie nieco czasochłonne, ale nie jest niemożliwe. Z drugiej zaś strony lekarze trycholodzy nie dają stu procentowej gwarancji tego, że cały okres rekonwalescencji będzie pomyślny i włosy już nie będą wypadać. Jak obserwować łysienie androgenowe? Na początku pojawiają się drobne zakola, które z wiekiem postępują i włosy są już coraz dalej od czoła. Dodatkowo dosyć szybko przestają one dobrze wyglądać – szybko się przetłuszczają i nie wyglądają witalnie. Fryzura nie chce się ułożyć mimo stosowania kosmetyków do tego celu przeznaczonych.

Jeśli tylko ktoś – żona, córka czy matka zauważy pierwsze symptomy choroby jaką jest łysienie plackowate powinna natychmiast powiedzieć o tym osobie zainteresowanej, a ta bez zwłoki zarezerwować wizytę u najlepszego lekarza trychologa, który będzie w stanie poradzić sobie z tym problemem póki jeszcze nie jest za późno.