Laserowa korekcja wzroku – koniec z okularami korekcyjnymi

Od kilkunastu lat na całym świecie z powodzeniem przeprowadzane są laserowe korekcje wzroku pozwalające milionom ludzi pozbyć się wady wzroku. Jak w praktyce wygląda taki zabieg i jak trzeba się do niego przygotować?

Okulary przeciwsłoneczne konieczne po zabiegu wykonanym latem

okulary przeciwsłoneczne Kompletną diagnostykę przeprowadza profesjonalny gabinet okulistyczny, który uczestniczy w tego typu zabiegach lub przeprowadza je u siebie. Jeśli chodzi o Kraków, szereg ośrodków zajmuje się laserową korekcją wzroku. Dla osób, które noszą okulary korekcyjne, to świetne rozwiązanie i możliwość pozbycia się wady raz na zawsze. Zabiegi korekcji wzroku są bezpieczne i odbywają się bez powikłań. Nie są wskazane dla kobiet w ciąży. Zabieg trwa krótko i po nim można udać się do domu. Na kilka dni przed zabiegiem przestajemy nosić soczewki kontaktowe, dla uzyskania optymalnego nawilżenia gałki ocznej. Jeśli zabieg wykonujemy latem, możemy założyć po nim okulary przeciwsłoneczne w Krakowie i okolicy, by zapobiec nadmiernej dawce promieniowania. Oprawy okularowe zabieramy ze sobą na zabieg, jednak po nim już nie będą nam potrzebne. Pacjenci zwykle nie odczuwają żadnych dolegliwości po zabiegu, jednak muszą przestrzegać zasad higieny i dbać o gojącą się ranę. Istnieje kilka metod laserowej korekcji wzroku, w zależności od tego jak jest potraktowana rogówka oka. Możliwa jest korekcja obu oczu podczas jednego zabiegu, a decyduje o tym lekarz kwalifikujący pacjenta. Podczas zabiegu wykonuje się znieczulenie miejscowe za pomocą specjalnych kropli.

 

Dla osób zdrowych, prowadzących aktywny tryb życia, praktycznie nie ma przeciwwskazań co do przeprowadzenia zabiegu. Warto pamiętać, że nie wolno prowadzić samochodu tuż po wyjściu z kliniki. Tymczasowe zaburzenia ostrości widzenia po zabiegu ustępują w miarę upływającego czasu. Odpowiednia rekonwalescencja jest najważniejsza.