lada i witryna chłodnicza

Lada i witryna chłodnicza z lodami a dziecko

Małe dzieci zazwyczaj chcą od nas wszystkiego. Podoba im się dosłownie każda rzecz, nawet najbardziej absurdalna. Byłam świadkiem gdy małe dziecko uparło się na zwykły tłuczek do mięsa i rodzice byli zmuszeni go zakupić. Nie powinniśmy jednak w ten sposób ulegać dziecku.

Lada i witryna chłodnicza zawsze pełna lodów

lada i witryna chłodniczaNasze decyzje i konsekwencje jakie wynikają z zachowania naszego dziecka, wpływają na jego cały rozwój. Jeśli od dziecka ma wszystko to co chce, to z pewnością będzie tego oczekiwało również w życiu dorosłym. Dzieci najczęściej proszą nas jednak o słodycze i lody. Słodycze są bardzo niezdrowe, więc ja byłabym skłonna się zgodzić tylko od święta. Z lodami jest trochę inaczej. Ciężko wytłumaczyć dziecku, ze coś jest niezdrowe, jeśli latem wszyscy je jedzą. Ja sama też je bardzo lubię, wiec nie mogłabym być hipokrytką, względem własnego dziecka. Dlatego jak najbardziej powinniśmy kupować dziecku lody, ale sumiennie je selekcjonować. Gdy idziemy do cukierni lub kawiarni, lada i witryna chłodnicza zawsze jest wypełniona po brzegi. Dziś mamy na rynku tyle dostępnych smaków, że nawet najbardziej niezdecydowany człowiek, znajdzie coś dla siebie. Tam możemy się również zapytać o skład lodów, który powinni nam podać. Możemy ocenić czy jest on dobry dla dziecka, czy też nie. Podobnie działa szafa chłodnicza, ponieważ tam cały skład mamy wypisany od ręki. Mnie jednak zawsze bardziej interesuje witryna cukiernicza. Tam jest mnóstwo tzw. sorbetów z świeżych owoców.

Widać gdy lód jest po prostu z wody i jakichś dodatkowych składników, a z świeżych owoców. Dlatego gdy zamrażarka przeszklona takie lody oferuje, to bez problemu możemy je kupić naszemu dziecku. Warto uczyć je takich smaków, gdyż w przyszłości będą prawdopodobnie je wybierać. Każdy element żywienia, jest elementem wychowania.