kuchnia

Kuchnia Smeg prezentem na wesele?

Wraz z mężem dostaliśmy zaproszenie na ślub córki mojego brata. Beatka, moja imienniczka jest moja córka chrzestną. Wraz z zaproszeniem otrzymaliśmy spis prezentów jakie młodzi chcieliby otrzymać w tym uroczystym dla nich dniu.

Czajnik i kuchnia Smeg

kuchnia

Zwyczaj dołączania wykazu prezentów jest nowy w Polsce. Nie do końca mi się podoba, ale rozumiem jego praktyczną stronę. Nikt nie chciałby otrzymać dziesięciu serwisów obiadowych czy piętnastu kompletów pościeli. Lista była bardzo krótka. Znajdowały się na niej tylko dwie pozycje: kuchnia smeg i czajnik elektryczny smeg. Nie wiedzieliśmy czemu tylko dwie pozycje. Zadzwoniłam do bratowej, która sądziłam że wytłumaczy mi czemu na spisie prezentów są tylko dwie pozycje. Rozwiązanie zagadki było bardzo proste. Kuchnia smeg o którą prosili przyszli małżonkowie to dość spory wydatek, zatem chcieli by wszyscy złożyli się na ten prezent. Rzeczywiście kuchnia nie należy do tanich, ale ma mnóstwo różnych ciekawych rozwiązań. Skoro młodzi właśnie o takiej kuchni marzą, to najprościej by każdy dołożył tyle ile jest w stanie. Resztę jak powiedziała bratowa dołożą rodzice obojga. Po trzech dniach okazało się, że rodzice nic nie muszą dokładać, bo uzbierana kwota przewyższyła i to dużo koszt zakupu kuchni i czajnika elektrycznego smeg. W tej sytuacji przyszli małżonkowi prosili by dokupić im pralko-suszarkę, a pozostała kwotę przekażą na schronisko dla zwierząt. Muszę powiedzieć, że bardzo nas młodzi zaskoczyli. Oczywiście pozytywnie zaskoczyli.

Zarówno ich podejście do prezentu według nas bardzo delikatne, jak i piękną inicjatywa by wspomóc schronisko dla zwierząt. Mamy mądrą młodzież. Wesele było piękne i skromne, takie jak lubię. Młoda para wyglądała bajecznie. Prosta suknia mojej chrześnicy oczarowała wszystkich.

Więcej o kuchni i jej wyposażeniu przeczytasz na http://papryka.bydgoszcz.pl