Księgowość jako pomysł na własny biznes

Przez wiele lat zastanawiałam się nad tym aby porzucić pracę na etat. Skończyłam studia z rachunkowości, później pracowałam na etacie w dużej firmie przemysłowej.

Moja księgowość w Bydgoszczy

KsięgowośćChociaż miałam wykształcenie i wiedzę aby prowadzić samodzielnie księgowość nigdy nie udało mi się w tej firmie przeskoczyć stanowiska asystentki. A miałam ambicje na więcej. Jednak biura rachunkowe Bydgoszcz rosły jak grzyby po deszczu i zawsze wydawało mi się, że nie jest to dobry moment na własną firmę. Dlatego zwlekałam. W końcu jednak zrozumiałam, że chyba nigdy nie będzie tak, że inne biura księgowe Bydgoszcz poznikają z rynku aby mi było łatwiej. Postanowiłam więc zaryzykować i otworzyć swoje własne biuro rachunkowe Bydgoszcz. Na samym początku nie było mi łatwo. Faktycznie konkurencja była przeogromna a o mnie mało kto wiedział. Pierwotnie chciałam aby moja dobra księgowość Bydgoszcz mówiła sama za siebie i była jednocześnie reklamą. W końcu jednak zrozumiałam, że tym sposobem do niczego nie dojdę. Zaczęłam reklamować swoje usługi księgowe Bydgoszcz w lokalnej prasie i na portalach internetowych. Wtedy dopiero moje biuro zaczęło przyciągać uwagę. Pierwsi klienci byli strasznie wybredni. Oczekiwali, że będę pracowała niemal za darmo, tylko dlatego, że jestem nowa na rynku. Ja jednak stałam twardo i nie schodziłam z cenami usług. Skoro inne biura rachunkowe Bydgoszcz utrzymywały takie ceny pomimo ogromnej konkurencji to czemu ja miałabym się uginać przed tym. Przez jakiś czas było więc tak, że klienci zaglądali do mnie w oczekiwaniu promocji a kiedy jej nie znaleźli odchodzili. W końcu jednak zaczęli się też pojawiać poważniejsi klienci, którym zależało przede wszystkim na profesjonalnej opiece finansowej a nie okazjach.

Tak zaczęła się moja przygoda z biurem rachunkowym. Księgowość prowadzę do dziś i jestem bardzo zadowolona z tego, że podjęłam to ryzyko.

Polecamy: www.bilans13.pl