kraty pomostowe

Kraty pomostowe – co warto wiedzieć?

W wielu miastach w Polsce bardzo popularne stało się budowanie mostów przy użyciu krat pomostowych. Są one używane także do budowy bardzo wielu innych konstrukcji, jednak mosty z ich wykorzystaniem są najczęściej wykorzystywane. Kraty pomostowe są stosunkowo tanie, estetyczne oraz bardzo odporne na warunki atmosferyczne i wytrzymałe.

Kraty pomostowe – gdzie się wykorzystuje?

kraty pomostoweInne zastosowania krat pomostowych to: zabudowa kanału, zabudowa pomostów roboczych, osłona piwnic i tym podobne. Kraty pomostowe są przygotowywane ze specjalnych stopów metali, dzięki czemu nie wymagają one zabezpieczania przed korozją. Wiele osób uważa, że mosty z krat pomostowych są nieestetyczne i niewygodne, jednakże firmy budowlane bardzo lubią to rozwiązanie. Kraty pomostowe są produkowane obecnie w wielu firmach na bardzo dużą skalę, ponieważ są one coraz bardziej popularne i zapotrzebowanie na nie stale wzrasta. Jednak przy zastosowaniu krat pomostowych istnieje ryzyko, że kobiety chodzące na obcasach ulegną wypadkowi, to samo tyczy się na przykład psów, które mogą złamać pazury na kratach. Mocowanie krat pomostowych jest stosunkowo proste i nie wymagające specjalistycznego sprzętu, jednak w wypadku gdy mają one budować most czy inną tego typu konstrukcję to wtedy mocowanie musi być zgodne z odpowiednimi normami i zakładane przez wykwalifikowanego fachowca. Najczęściej stosowane do budowy mostów są trwałe kraty pomostowe zgrzewane, które są najbardziej wytrzymałe i nie są tak bardzo podatne na uszkodzenia jak inne typy krat zgrzewanych. Najczęściej przy mostach zbudowanych z krat pomostowych możemy spotkać stopnie schodowe metalowe, które również są zbudowane właśnie z krat pomostowych, co daje ładny i estetyczny efekt wizualny.

Konstrukcje metalowe, w tym z krat pomostowych są coraz powszechniejsze i bardzo często można się na nie natknąć na całym świecie, nie tylko w Polsce. W Bydgoszczy w okolicach Wyspy Młyńskiej jest bardzo dużo mostów zbudowanych właśnie z krat pomostowych, które bardzo ładnie wyglądają i wkomponowują się w okolicę.