Kompletne wyposażenie basenu

Z roku na rok, coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych, decyduje się na zamontowanie w swoim ogrodzie basenu. I nie chodzi tu o model pompowany, ale stacjonarny, osadzony głęboko w ziemi, z całą instalacją zasilającą w wodę.

Co jest potrzebne do montażu basenów?

kompleksowe wyposażenie basenu ogrodowegoDziś, posiadanie basenu w ogrodzie nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż każdy może go mieć. Oczywiście nie każdy będzie mieć ogromny basen wyłożony kafelkami, ale z pewnością, ilość dostępnych na rynku modeli basenów, pozwoli na znalezienie idealnego. Przy dmuchanych basenach, jedyne czego brakuje to pompki i węża z wodą, natomiast niecki basenowe z tworzywa sztucznego są znacznie bardziej wymagające. Kompleksowe wyposażenie basenu ogrodowego jest zależne od wielu czynników, a już na pewno od modelu i rozmiaru. Duże modele potrzebują filtr z osprzętem, elementy obiegu wody zamontowane w niecce, dysze napływowe, odpływy denne, hydraulika czy elementy służące do oczyszczania basenu. Nie można też zapomnieć o specjalnych foliach nadających konstrukcji szczelności. Jeżeli nasz basen ma być wyjątkowo luksusowy i wielozadaniowy, to przydadzą się też atrakcje wodne takiej jak: przeciwprądy, gejzery, masaże czy oświetlenie. Każdy basen, którego niecka jest zamontowana w ziemi, musi mieć wykonane obrzeża, które mogą być gumowe, z tworzywa sztucznego lub z kamienia. Jeżeli zależy nam na zabezpieczeniu basenu przed uszkodzeniami jesienią i zimą, to warto dokupić jeszcze specjalną pokrywę lub specjalne rolety automatycznie rozkładane nad powierzchnią wody.

Zakup basen oraz wszelkich niezbędnych i dodatkowych akcesoriów, jest sporym wydatkiem, ale trzeba pamiętać, że jego utrzymania  również kosztuje. Im mniejszy i mniej luksusowy model wybierzemy, tym uboższe i tańsze będzie jego wyposażenie.