Kompleksowa pielęgnacja stóp

 

Dbanie o piękny wygląd stóp to nie tylko zawsze świeży pedicure. Przede wszystkim należy zadbać o tę podstawową, najważniejszą kwestię, jak zdrowe stopy. Odciski i pęcherze zdarzają się każdego dnia, niezależnie od tego, jakbyśmy dbali o swoje stopy. Niewygodne i źle dobrane obuwie może przyczyniać się do narastania zrogowaciałego naskórka oraz powstawania bolesnych odcisków.

Jak profesjonalnie dbać o stopy?

frez próżniowy do odciskówWizyty u kosmetyczki nie mogą stać na równi z wizytami lekarskimi. Podolog, czyli lekarz od stóp, zajmuje się wszystkimi chorobami tej właśnie części ciała. Można udać się do niego z odciskiem, wrastającymi paznokciami czy innymi problemami. Zabiegami leczniczymi, które można stosować na wyżej wymienione odciski, są na przykład pedicure. Do takiego zabiegu wykorzystuje się frez próżniowy do odcisków oraz zrogowaciałego naskórka, który najczęściej występuje w okolicach dużych palców oraz na piętach. Zabieg frezem próżniowym jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Wiele pań boi się bólu czy efektów ubocznych takich ingerencji, ale nie należy się ich obawiać. Są to zabiegi lecznicze, mające na celu przede wszystkim zlikwidowanie bólu, pojawiającego się w odciskach. Aby podtrzymać taki efekt, warto zainwestować i wybierać wygodne, przewiewne obuwie, jeżeli mamy taką możliwość i odpowiednią pogodę. Frezy próżniowe można zakupić w sklepach online, wybierając interesujący nas kształt oraz rozmiar główki, zwracając uwagę na maksymalne obroty.

Zabiegi frezami próżniowymi stały się ostatnio bardzo popularne, najpewniej za sprawą faktu, iż są one po prostu skuteczne i dają niesamowity efekt. Takiemu zabiegowi warto poddać się od razu, gdy zauważymy pierwsze oznaki powstawania odcisków. Są one bolesne i potrafią skutecznie uprzykrzyć życie.