Komfortowy kokon do spania

Dzieci bardzo lubią kiedy rodzice je przytulają, bo czują się wtedy bezpiecznie. Noworodki uspokajają się kiedy zostaną ciasto owinięte, lub położone na niewielkiej przestrzeni. Jeżeli chcemy, aby maluch od samego początku spał w łóżeczku, to warto kupić kokon.

Kokony dla małych dzieci

kokon dla dzieckaMaluch od pierwszych chwil najlepiej się czuje w ramionach mamy, bo doskonale zna jej głos i zapach. Jednak nie może za każdym razem zasypiać, lub się uspokajać tylko w jej ramionach. Jeżeli zdecydujemy się na to, aby nasza pociecha uczyła się samodzielnego leżenia i spania u siebie w łóżeczku, to kokon dla dziecka będzie konieczny. Jest to pewnego rodzaju miękki materacyk w owalnym kształcie, który posiada wyższe brzegi stanowiące zabezpieczenie dla malucha. W kokonie dziecko może zasypiać w swoim łóżeczku, na kanapie, na dywanie, czy na stole. Jest to bezpieczne miejsce, w którym możemy zostawić malucha, który nie potrafi samodzielnie się przemieszczać. Jego wypełnienie stanowią specjalne antyalergiczne kulki silikonowe, które są miękkie i można je prać w pralce. Zewnętrzną warstwę stanowi poszewka, która jest uszyta z bawełny, albo z tkaniny bambusowe, lub z materiału minky. Kokony są najczęściej dwustronne i z każdej strony mają inny kolor. Ich rozmiar jest uniwersalny i pasuje na każdego malucha od urodzenia do około szóstego – ósmego miesiąca życia. Na dole kokon posiada sznureczki, które mogą ściągnąć brzegi i w ten sposób zmniejszyć wewnętrzną powierzchnię, na której leży dziecko.

Chyba każde dziecko lubi spać i leżeć w kokonie, bo jest on miękki i przyjemy w dotyku. Jeżeli chcemy spać z dzieckiem w łóżku, to także możemy go położyć na nim w kokonie, bo dzięki temu nie przygnieciemy go niechcący. Jego cena kształtuje się na poziomie około sześćdziesięciu złotych.