Każdy pies ucieszy się z gryzaka

 

Jestem właścicielką dwóch psów i w moim przypadku powyższe stwierdzenie się sprawdza w stu procentach. Wypróbowałam już chyba wszystkie rodzaje zabawek dla psów dostępne na rynku. Mogę powiedzieć, że psy są najbardziej zadowolone z przysmaków i różnego rodzaju zabawek do gryzienia. Moje psy nauczyły się nimi bawić w okresie szczenięcym. Dzięki temu nie gryzły mebli, dywanu i innych przedmiotów w domu.

Jaki gryzak wybrać dla naszego psa?

gryzaki dla psaNa rynku dostępnych jest wiele zabawek i akcesoriów dla zwierząt. Największy wybór znajdziemy wśród akcesoriów dla psów. Jednymi z nich są wytrzymałe gryzaki dla psa, występujące w wielu różnych rodzajach. Opiszę te najpopularniejsze. Gumowe gryzaki są bardzo wytrzymałe i zapewnią naszemu pupilowi zabawę na dług czas. Wybierajmy te o jak najprostszej konstrukcji, bez wypustek, które utrudniają czyszczenie. Gumowe gryzaki nie poranią dziąseł i nie uszkodzą zębów. Często ich częścią są sznury. Pomogą one utrzymać w czystości jamę ustną naszego psa. Chyba najbardziej popularne wśród właścicieli czworonogów są gryzaki naturalne. Są to najczęściej świńskie uszy, płucka, kości, żwacze, czasem nawet poroża lub racice. Nasz pies będzie z nich bardzo zadowolony. Są smaczne i zdrowe. Pomagają one usunąć kamień nazębny. Jednak jeśli nasz pies ma problemy z jamą ustną wystrzegajmy się prasowanych kości. Mogą one poranić psa w dziąsła i powodować dalsze problemy.

Dla psów, które gryzą krzesła lub nogi sofy polecam gryzaki drewniane. Są bardzo solidne i nie zniszczą się tak łatwo. Dzięki temu na długo zaspokoją potrzebę, żucia naszego pupila. Najczęściej są wykonane z drewna bukowego lub kakaowca. W moim przypadku idealnie sprawdziły się, gdy moje psy były w wieku szczenięcym. Zamiast gryźć meble nauczyły się bawić się gryzakiem.