Kasa marki Nano

Ustawa o podatku od towarów i usług jasno precyzuje jacy przedsiębiorcy muszą rejestrować swoją sprzedaż na kasie fiskalnej, a także uwzględnia wyjątki. Wykluczeń z tego obowiązku jest bardzo niewiele, zatem zdecydowana większość firm musi kasę mieć.

Jaką wybrać kasę fiskalną?

nano kasa fiskalnaPrzy wyborze idealnej kasy fiskalnej należy się kierować jej parametrami, funkcjami i systemem działania. Są to najważniejsze cechy, które bezpośrednio wpływają na jakość i komfort pracy. Przede wszystkim służą do rejestracji sprzedaży towarów i usług. Kasy w odróżnieniu do drukarek mogą działać samodzielnie. W wyniku zarejestrowania na nich sprzedaży, drukowany jest paragon, który dowodem zakupu, a także podstawą do możliwości dokonania zwrotu lub reklamacji. Na paragonie są drukowane takie dane jak nazwa firmy, NIP, zakupione pozycje, a także naliczony podatek od towarów i usług oraz całkowita suma do zapłaty. Każdy paragon jest też zapisywany w pamięci urządzenia, aby później jego  kwota był uwzględniona na raporcie dobowym. Jeżeli chcemy kupić niedrogie i łatwe w obsłudze urządzenie, to najlepsza będzie Nano kasa fiskalna, która jest dostępna w wersji stacjonarnej oraz mobilnej. Marka Nano jest znana na polskim rynku od wielu lat z doskonałej jakości urządzeń fiskalnych, które można spotkać w wielu branżach handlowych i usługowych. Wszystkie modele posiadają wymaganą homologację potwierdzoną niezbędnymi certyfikatami zgodności, a w momencie instalacji kasy serwisant dokonuje jej fiskalizacji.

Kasy, które nie są jeszcze zamontowane i skonfigurowane, nie mogą prowadzić sprzedaży fiskalnej, ponieważ jest ona zablokowana. Dopiero od chwili zdjęcia blokady przez serwisanta można na niej dokonywać sprzedaży fiskalnej, równoznacznej z odprowadzaniem podatków.