Kąpiele dla psiaków w Warszawie

Bardzo często niedoświadczeni jeszcze właściciele zwierzaków zastanawiają się nad różnymi czynnościami, które teraz staną się ich obowiązkiem. Jest dużo rzeczy, które będą nam bliskie przez następne kilkanaście lat opiekowania się naszym czworonożnym przyjaciele. O czym w szczególności powinniśmy pamiętać? Co stanie się teraz naszym rytuałem w opiece nad psiakiem?

Jak wykąpać poprawnie psiaka w Warszawie

kąpiel psa warszawaOtóż, jest kilka bardzo ważnych aspektów w opiece nad psiakiem, których nie możemy zapominać. Do zalicza się do takich czynności? Jeśli chodzi o same obowiązki, które będą nam teraz towarzyszyć w opiece nad pieskie – będzie to niewątpliwie – karmienie psiaka, codzienne spacery, dbanie o profilaktykę przeciw pasożytom wewnętrznym oraz zewnętrznym, wspólna codzienna nauka i zabawa, sprzątanie po psie, regularne kąpiele, strzyżenie jeśli nasz pies tego wymaga. Taka kąpiel psiaka jest bardzo ważna. Przyjmuje się, że psa powinno kąpać się przynajmniej raz na pół roku, jeśli jest to rana posiadająca podszerstek, natomiast w przypadku psów bez podszerstka wymagane jest kąpanie nawet raz na dwa tygodnie – taki zabieg ułatwia nam bardzo późniejsze rozczesywania psiaka na morko. Pies powinien mieć kupiony specjalny szampon przeznaczony dla tych czworonogów, ponieważ pH skóry psów jest inne niż ludzkie. Ta zasada tyczy się przede wszystkim psów z podszerstkiem. W przypadku psiaków posiadających tak zwany „włos”, czyli tych przez podszerstka możemy używać szamponu dla ludzi. Możemy wpisać w sieci frazę – kąpiel psa warszawa, jeśli obawiamy się pierwszej samodzielnej kąpieli i wybrać groomera.

Tak samo możemy oczywiście postąpić szukając psiego fryzjera, czyli groomera w innych miastach, wystarczy w miejsce Warszawy wpisać inne miasta. Dodatkowo możemy zapytać u psiego fryzjera o strzyżenia naszego psiaka, pielęgnację czy kupić szampon lub kosmetyki do użytku domowego.