Jednoczesne napięcie kuszy i podanie bełtów z magazynka

Każdy kto zastanawia się nad zakupem broni myśliwskiej, powinien wziąć pod uwagę kusze. Są to urządzenia znane już od setek lat. Już pierwsi myśliwi na Ziemi, czyli nasi przodkowie, używali łuków, a później kusz do polowania na dzikie zwierzęta.

Szybkostrzelność i mechanizm działania kuszy repetującej

kusze sklep internetowyDzięki łukom mogli polować z dużą skutecznością. Dzisiaj świat myśliwski został opanowany przez broń palną, która nie zawsze jest dobrym wyborem. W czasie polowania na zwierzęta bardzo płochliwe lepiej wybierać sprzęt, który tak bardzo nie hałasuje. Do takich sprzętów należy z pewnością kusza, która jest nie tylko cicha, ale również szybka i precyzyjna. Możliwości jest naprawdę sporo, bo można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów kusz. Wśród nich każdy może znaleźć coś dla siebie. Na pewno kusze sklep internetowy ma też do wyboru akcesoria w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Jednym z bardziej popularnych rodzajów kusz jest kusza repetująca. Jest to kusza, która ma wbudowany specjalny mechanizm. Mechanizm ten polega na tym, że można jednocześnie napinać kuszę oraz podawać bełty z magazynka, który jest do kuszy przytwierdzony. To znacznie oszczędza czas na polowaniu i jest mniej kłopotliwe. Takie kusze przydają się szczególnie w sytuacjach, kiedy trzeba działać bardzo szybko, czyli np. po spudłowaniu za pierwszym razem i spłoszeniu zwierzęcia.

Szybkostrzelność kuszy repetującej jest naprawdę duża. Dodatkową zaletą jest niska siła naciągu. Wcale nie trzeba się szczególnie wysilać, by napiąć kuszę i wystrzelić z niej bełt. Najtańsze kusze można kupić już od kilkudziesięciu złotych. Na polowania najlepiej nadają się jednak kusze, które kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Tańszymi kuszami można ćwiczyć w ogrodzie lub w lesie, strzelając do tarczy.