Jakie są rodzaje pierścieni tłokowych?

Pierścienie tłokowe mogą występować w różnych wersjach. Każdy spełnia swoją funkcję, która jest nieco odmienna. Poza tym każdy samochód jak wiadomo ma inne parametry, więc także poszczególne części dedykowane dla danego auta różnią się między sobą.

Pierścienie tłokowe są bardzo potrzebne

pierścienie tłokowe toyotaKupując pierścienie tłokowe, trzeba dowiedzieć się, jakie będą pasowały do naszego modelu. Czasami można nabyć po prostu rozwiązanie nieco bardziej uniwersalne i przeznaczone do różnych samochodów. Nie będzie to opcja oryginalna, ale jeśli pierścienie tłokowe akurat występują w danym aucie w konkretnym, takim a nie innym rozmiarze, który się zna, to można zamówić pierścienie tłokowe po prostu wedłuig wymiaru. Jakie jednak są rodzaje pierścieni tłokowych, jeśli chodzi o funkcje, jakie pełnią. Na pewno jednym gatunkiem pierścieni są te uszczelniające. To one odpowiadają za kompresję. Dzięki nim także spaliny nie wydostają się na zewnątrz. Ma to oczywiście bardzo duże znaczenie dla sposobu działania całego pojazdu. Inny typ pierścieni, znajdujących się w silnikach tłokowych, to tak zwane pierścienie zgarniające. Odpowiadają one za zgranianie oleju, który może pojawiać się w zbyt dużej ilości na cylindrze. Również są to bardzo istotne elementy. Poza tym da się wyróżnić jednak jeszcze trzecie pierścienie, które bywają określane jako zgarniająco-kompresyjne. Łączą one poniekąd funkcje dwóch poprzednich. Z jednej strony dbają o to, aby gazy nie przedostawały się dalej. Z drugiej zaś, dbają o to, aby na cylindrze nie znajdowało się zbyt wiele oleju.

Wszystkie pierścienie tłokowe są ważne i jeśli coś jest z nimi nie tak, trzeba je po prostu wymienić. Można zastosować zarówno oryginalne, jak i standardowe części, co już zostało wspomniane. Pierścienie tłokowe trochę kosztują. Nie jest to jednak aż tak drogi element w stosunku do innych.

Sprawdź japanaftermarket.pl ofertę