Jaki styl wprowadzić do nowego mieszkania?

Gdy urządzamy mieszkanie, zawsze chcemy by było ona jak najbardziej funkcjonalne. Wszystko oczywiście ma nam się podobać, ale nie może sprawiać, że będziemy z czymś czuć się niekomfortowo. Dlatego ważne są wygodne meble, łóżko i fajne, nieprzytłaczające dodatki.

Skandynawia inspiracją wnętrz

styl skandynawski sklepRóżne style pojawiały się już w świecie. Styl wiktoriański, prowansalski, czy też rustykalny. Ostatnimi czasy jednak zdecydowanie najpopularniejszym stał się styl skandynawski. Przede wszystkim jest on bardzo prosty. Obecnie nie wiele osób lubi nadmierny przepych i natłok dodatków. Zdecydowanie wolimy coś bardziej lekkiego, a jednocześnie przytulnego. Styl rodem z Skandynawii nam to oferuje. Proste meble z drewna, małą gamę kolorystyczną, niewielka ilość dodatków. Bez wątpienia to potrzeby wielu współczesnych ludzi. Chcemy wnętrz nowoczesnych, a jednocześnie z „pazurem”. Dlatego styl skandynawski sklep promuje zawsze kontrastowo. Piękne białe meble, sofa w kolorze szarym i żółta lampka nocna. Bo kto powiedział, że w prostocie nie może być miejsca na odrobinę szaleństwa? Styl ten ma wiele akcentów, które przypadną do gustu większości osób. Nie musimy bowiem całego wnętrza urządzać w stylu skandynawskim. Warto jednak z niego czerpać i chociaż kilka poszczególnych elementów wpleść w naszą przestrzeń. Dzięki temu będzie ona lekka, bardziej przestronna i nowoczesna. Bez wątpienia dziś pragniemy wracać właśnie do takiego mieszkania. Do mieszkania, które nas nie przytłacza swoim wystrojem, lecz delikatnie zaprasza.

Styl skandynawski podbija świat swoją prostotą. Zmieniają się czasy, zmienia się również nasze podejście do wielu spraw. W kwestii urządzania wnętrz wciąż następują przeobrażenia. Odpowiadają one na nasze potrzeby. A współcześnie potrzebujemy przestrzeni i wolnego od bibelotów mieszkania.