Jaki kominek będzie najlepszy do Twojego salonu?

Projektując dom czy mieszkanie i decydując się na zamontowanie kominka, musimy pamiętać o wielu różnych kwestiach. Wybór modelu kominka jest ważny, bo wpłynie zarówno na wystrój naszego wnętrza, jak i na jego funkcjonalność. Możemy wybrać kominek, który będzie wyłącznie ładnie wyglądał, ale przy tym stanie się zupełnie niepraktyczny. Możemy też zdecydować się na wersję praktyczną, która nie jest wcale atrakcyjna, jeśli chodzi o wygląd. Te kwestie można jednak ze sobą połączyć.

Ładny i funkcjonalny kominek, czyli co wybrać?

innowacyjne kominki z płaszczem wodnymPrzede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – czego szukamy? Musimy zacząć od podstawowej kwestii, to znaczy czy potrzebujemy kominka klasycznego, wbudowanego czy w formie wolnostojącej kozy. Wybierajmy starannie, bo ta decyzja uwarunkuje dalsze poszukiwania, no i układ naszego salonu. Ja osobiście wolę klasyczne kominki, bo są bardziej dostojne i moim zdaniem bardziej praktyczne. W dalszej kolejności musimy zdecydować czy nasz kominek ma pasować do klasycznego czy nowoczesnego wnętrza. Na rynku istnieją bowiem różne kształty i formy kominków, przez co łatwo dopasować je do wystroju, który mamy w domu czy mieszkaniu. Finalnie, a może przede wszystkim, konieczne jest zadbanie o jego funkcjonalność. Polecanym rozwiązaniem są innowacyjne kominki z płaszczem wodnym. O co chodzi? Płaszcz wodny pozwala na połączenie kominka z centralnym ogrzewaniem, przez co paląc w kominku mamy ciepłe grzejniki. Kominek można zatem traktować nie tylko jako ładny element wyposażenia, ale i bardzo praktyczną rzecz.

Wybór firm projektujących i sprzedających gotowe kominki jest ogromny. Najlepiej w tej kwestii zasięgnąć języka wśród znajomych. Na pewno znajdzie się ktoś, kto już ma kominek i wie, na co zwrócić uwagę decydując się na to rozwiązanie, a jednocześnie może poleci nam odpowiednią do tego firmę.