Jak zorganizować pokaz fajerwerków

Marzeniem każdej młodej pary jest mieć najpiękniejsze wesele. Coraz częściej spotykane są krótkie pokazy fajerwerków. Większość ludzi jednak myśli, że potrzebne są specjalne uprawnienia i zgody, aby móc odpalać wszelką pirotechnikę w inne dni niż sylwester i nowy rok.

Widowiskowy pokaz fajerwerków

pokaz fajerwerków na weseluJak zorganizować pokaz fajerwerków na weselu? Najważniejsze jest to, że nie potrzebujemy, żadnego specjalnego pozwolenia na odpalenie pirotechniki ogólnodostępnej w wyspecjalizowanych sklepach i jeśli będziemy ją odpalać dla ją dla własne użytku. Najczęściej wykorzystywanym sposobem jest kupno specjalnych wyrzutni, które odpalane są za pomocą lontu. Osobiście polecam zakup kilku takich wyrzutni ze średniej półki cenowej i połączyć je lontem i w ten sposób stworzyć jeden system inicjujący cały pokaz. Tworząc taki pokaz należy zwrócić uwagę jak długi jest czas pokazu konkretniej wybranej przez nas wyrzutni oraz jaki rodzaj efektów został w niej zastosowany łącznie z kalibrem zainstalowanych pocisków. Należy również zwrócić uwagę czy taka wyrzutnia posiada również lont rezerwowy, który odpalamy w przypadku przerwania wystrzeliwania pocisków w jednej z wyrzutni. Lont taki odpalamy po odczekaniu wyznaczonego zalecanego przez producenta czasu. Pod zadnym pozorem nie należy się na taka wyrzutnią nachylać aby sprawdzić czy pociski znajdują się w systemach inicjujących. Przed rozpoczęciem pokazu wyrzutnie należy ustawić na twardym równym podłożu. 

Jak widać zorganizowanie amatorskiego pokazy fajerwerków nie jest wcale takie trudne. Wystarczy troszkę zorientować się w temacie albo wybrać się do jakiegoś stacjonarnego sklepu z fajerwerkami. Pracujący tam specjaliści na pewno doradzą nam w wyborze elementów pokazu oraz podpowiedzą jak bezpiecznie się z nimi obchodzić.