Jak wybrać pierwszy waporyzator?

Waporyzacja ma swoich zwolenników i przeciwników, przy czym tych pierwszych jest znacznie więcej, a ci drudzy to zazwyczaj osoby, które jeszcze nie miały okazji przekonać się o jej zaletach. Jednak chcąc cieszyć się w pełni waporyzacją ulubionej mieszanki ziołowej warto rozeznać się na rynku waporyzatorów, których wybór jest naprawdę szeroki.

Rodzaje waporyzatorów do mieszanek ziołowych

waporyzatory do suszuJak najlepiej dopasować do siebie własne urządzenie do waporyzacji? Jeśli nie trzeba przekonywać Cię do zalet i przewagi waporyzacji nad klasycznym paleniem, z pewnością potrzebujesz pomocy w wyborze pierwszego dla siebie waporyzatora. Waporyzatory do suszu to zarówno urządzenia stacjonarne, jak i modele przenośne. To pierwszy wybór, jaki będzie Cię dotyczył, jeśli poszukujesz swojego sprzętu. Trzeba się zatem zastanowić, w jakich sytuacjach najczęściej używasz swojego ulubionego suszu. Czy wolisz relaksować się w samotności w zaciszu domowym, czy też bardziej zależy Ci na tym, żeby móc skorzystać z ziół zawsze i wszędzie, kiedy tylko będziesz miał na to ochotę. Waporyzatory do suszu stacjonarne co prawda są dużo wydajniejsze i najczęściej opierają się na konwekcji, co przekłada się na jakość inhalowanej pary, mają jednak jedną podstawową wadę – wymagają źródła prądu stałego. Modele przenośne zasilane są baterią, przez co ich wydajność jest nieco niższa, a bateria wymaga regularnego ładowania (warto mieć przy sobie zapasową). Ponadto najczęściej są to urządzenia oparte na kondukcji, co czasem może oferować mniejsze walory smakowe. Takie urządzenie pozwala jednak na inhalację ziołami wszędzie i w każdej sytuacji.

Wybór pierwszego waporyzatora będzie dotyczył również tego, czy szukamy urządzenia sesyjnego, czy też tzw. on-demand. Te pierwsze służą do spożytkowania całej mieszanki przy jednym posiedzeniu, drugie natomiast pozwalają na podzielenie suszu na kilka krótkich sesji.