Jak walczyć z komorami i kleszczami?

Korzystanie z przydomowych ogrodów i przestrzeni zewnętrznych w sezonie letnim to niebywała przyjemność. Zdarza się jednak, że nawet mały przydomowy ogródek może stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a to dzięki nieproszonym gościom, jakimi są kleszcze i komary uparcie nawiedzające nasze domostwa.

Sposoby na komary i kleszcze w ogrodzie

opryski na komary i kleszczeZarówno jedne jak i drugie owady są szkodnikami, które nie dość, że uprzykrzają nam życie, to jeszcze przenoszą groźne choroby. Komary bywają naprawdę uparte, szczególnie ciepłymi wieczorami, kiedy to nie pozwalają spokojnie posiedzieć na zewnątrz. Kleszcze natomiast mogą być przynoszone do ogrodu zarówno przez dzikie, jak i domowe zwierzęta, a nawet przez nas samych. W naszych ogródkach znajdują sobie zacienione, zaciszne kwatery gdzie bez problemu rozmnażają się, koczują i czekają na swoją ofiarę. Jak pozbyć się tych szkodników z naszych ogrodów? Jeśli problem jest naprawdę znaczący warto zastosować opryski na komary i kleszcze. Jednorazowy oprysk wystarcza mniej więcej na miesiąc i po tym czasie warto go powtórzyć. Opryski te nie są niestety odporne na długotrwałe i intensywne opady deszczu, dlatego najlepiej zaplanować tą czynność na suchą i bezwietrzną pogodę. Opryski na komary i kleszcze są tym skuteczniejsze, im większy teren został spryskany. Dlatego też warto dogadać się z właścicielami sąsiednich działek i zastosować oprysk na większym terenie. Daje to gwarancję na pozbycie się szkodników na dłużej. Dość istotny jest też fakt, że preparaty stosowane do oprysków przeciw komarom i kleszczom działają zarówno na formy dorosłe owadów, jak i na ich larwy i jaja, co zwiększa skuteczność oprysku.

Kiedy najlepiej wykonać oprysk w ogrodzie? Zaplanujmy go na wczesne godziny poranne lub późny wieczór, ponieważ jest to czas, w którym wszelkie owady są najmniej aktywne, również te pożyteczne. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że przypadkiem wytępimy też pracujące i przydatne w ogrodzie pszczoły.