Jak usunąć karaluchy z domu?

Karaluchy mogą zadomowić się niemal wszędzie, ponieważ są wszystkożerne i potrafią przetrwać w nawet najtrudniejszych warunkach, a bez pokarmu są w stanie przeżyć nawet miesiąc. Mieszkania zatem są dla nich rajem, ponieważ pełne są resztek jedzenia i mają przyjazną dla nich temperaturę.

Czy przeprowadzać samodzielną dezynsekcję?

dezynsekcja warszawa cenaTowarzystwo karaluchów jest wysoce niehigieniczne, ponieważ przenoszą one różnego typu choroby np. zapalenie wątroby typu B, cholerę, gruźlicę, czy dur brzuszny. Poza tym są również groźne dla alergików, ponieważ zaostrzają alergię i potrafią wywoływać ataki astmy. Obcowanie z nimi może skutkować pojawieniem się egzemy. W związku z powyższym nie warto samodzielnie z nimi walczyć, ponadto mają one zdolność błyskawicznego rozmnażana się. Zwlekanie z dezynsekcją sprawia tylko, że karaluchów będzie więcej do usunięcia. Jeśli celem jest skuteczna dezynsekcja Warszawa cena nie jest wygórowana, a zabieg skuteczny. Ważna jest również prewencja, aby karaluchy nie powróciły do mieszkania. Firma, która zajmuje się DDD dysponuje skutecznymi środkami oraz sprzętem, który skutecznie usunie karaluchy z mieszkania. Jest wiele sposób do walki z nimi i musi zostać dostosowany do ich miejsca zasiedlenia oraz liczebności. Karaluchy mogą ukrywać się w szczelinach w podłodze, okapie nad kuchnią czy w szczelinach między szafkami. O obecności karaluchów w domu mogą świadczyć ich odchody, skorupki czy martwe owady.

Obecność karaluchów w domu nie świadczy o tym, że jest w nim brudno, ponieważ karaluchy mogą przedostać się do mieszkania przez kratki wentylacyjne, kanalizację, czy też mogą zostać przypadkowo przyniesione do domu np. w siatce z zakupami. Tylko skuteczna dezynsekcja profesjonalnymi środkami pozwoli się z nimi rozprawić.