Jak udekorować salę weselną?

Przystrojenie wnętrza kościoła oraz sali weselnej nie jest zbyt prostym zadaniem. Trzeba mieć bowiem określony plan działania oraz mnóstwo dekoracji pasujących do siebie kolorem i stylem. Na szczęście w internecie można znaleźć wiele ciekawych inspiracji, dzięki czemu będzie nam znacznie prościej zorganizować każdą część przyjęcia wraz z udekorowaniem wnętrz. Ważne, by dokładnie określić motyw przewodni imprezy.

Jakie dekoracje ślubne wybrać?

dekoracje sali weselnejSporo również zależy od rodzaju wybranego lokalu oraz jego wielkości, a także pory organizowania przyjęcia weselnego. Najważniejsze, aby wszystkie wybrane przez nas dekoracje sali weselnej nawiązywały do stylu, m.in. rustykalnego, glamour czy eleganckiego. Wszystko powinno być spójne – bez przepychu i kiczowatych gadżetów. Najlepiej też postawić na stonowane kolory – maksymalnie dwa lub trzy różne, które pasują do siebie i się uzupełniają wzajemnie. W internecie można znaleść specjalne zestawy składające się z dekoracji, które wyróżniają się podobnym wzorem i kolorem. Wtedy mamy pewność, że wszystko się wpasuje w określony klimat. Dobrze zainspirować się zdjęciami i propozycjami zamieszczanymi online, jednak pamiętajmy, że jest to nasz ślub i to właśnie nam ma się podobać stworzony klimat wesela. Mimo obowiązujących trendów wcale nie musimy pójść w styl boho i dodatki drewniane czy naturalne kwiaty. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo. 

Najlepiej kupić najpierw różne zestawy i podstawowe akcesoria i z czasem dopiero dokupować kolejne, jeśli okaże się, że jest ich zbyt mało na wynajętą salę. Wcale jednak nie musi być wszystkiego zbyt wiele, aby stworzyć magiczny czy elegancki klimat. Niejednokrotnie sala już sama w sobie jest stylowa i oryginalna i wystarczy kilka dodatków, by całość pięknie się prezentowała.