Jak się organizuje śluby międzynarodowe?

Wiele osób zastanawia się, jak się organizuje śluby międzynarodowe. Czy są jakieś różnice pomiędzy ślubem Polki z Polakiem a ślubem Polki np. z Francuzem? W przypadku ślubów międzynarodowych jest nieco więcej formalności do załatwienia, jednak sama ceremonia nie musi wcale zbytnio odbiegać od tej tradycyjnej. Jedną z różnic może być np. obecność tłumacza (jest on potrzebny, jeśli małżonek lub małżonka nie mówią zbyt dobrze po polsku).

Kilka słów o ślubach międzynarodowych

śluby międzynarodowe krakówNie można zaprzeczyć, że ślub to wyjątkowe wydarzenie. Każdy z nas chce, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niestety w przypadku ślubu międzynarodowego, trochę tych formalności do załatwienia jest. Zwykle małżonek, który nie urodził się w Polsce i nie ma polskiego obywatelstwa, musi dostarczyć odpowiednie dokumenty wraz z ich tłumaczeniem przysięgłym na język polski. Oczywiście wiąże się to również z dodatkowymi kosztami. Ślub z obcokrajowcem trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej, by zdążyć przygotować te wszystkie dokumenty. Jeśli ilość spraw do załatwienia nieco zaczęła nas przytłaczać, warto poszukać pomocy. Możemy zatrudnić np. konsultantkę ślubną, która specjalizuje się w urządzaniu ślubów międzynarodowych. Z pewnością pomoc osoby, która wie, co robi, będzie nieoceniona. A jeśli chodzi o śluby międzynarodowe Kraków to miasto, które akurat w tym temacie ma nam wiele ciekawych opcji do zaproponowania.

W związku z tym, że granice pomiędzy krajami są coraz mniej widoczne, rośnie liczba ślubów międzynarodowych w Polsce. Para młoda może zdecydować się na urządzenie takiego ślubu w Polsce lub w kraju, z którego jest małżonek czy małżonka. Śluby międzynarodowe wiążą się z większą ilością formalności, ale nie jest to coś, czego nie można wykonać.