Jak przydatny jest podsłuch w telefonie dla seniora?

Moja teściowa ma bardzo dobre serce. Jest osoba, która jest z tego powodu bardzo naiwna. Dlatego, razem z moją żoną Katarzyną podjęliśmy decyzję o tym, by zamontować w telefonie teściowej podsłuch. Chodziło przede wszystkim o to, by monitorować, czy nie dzwonią do niej jacyś naciągacze. Bardzo zależało nam na jej bezpieczeństwie, bo to kobieta o złotym sercu.

Zamontowanie podsłuchu w telefonie ochroną przed oszustami

podsłuch w telefonieBardzo głośno ostatnio zrobiło się o nowych metodach wyłudzania pieniędzy. Moja ciocia uległą takiemu oszustowi i straciła w ten sposób bardzo dużą sumę pieniędzy. Zadzwonił do niej kiedyś człowiek podający się za jej syna i poprosił o przekazanie pieniędzy w kopercie. Ciocia bardzo się przestraszyła w nerwach nie spojrzała na numer telefonu. Musieliśmy z moją żoną Katarzyną zrobić wszystko, by taka sytuacja nie spotkała jej matki, a mojej teściowej Danuty. Bardzo zależało nam na jej dobrze, dlatego zamontowałem jej podsłuch w telefonie. Powiedziałem jej o tym, obiecując, że nie będę podsłuchiwał jej prywatnych osób. Jako, ze jesteśmy rodziną, która opiera swoje relacje na wzajemnym zaufaniu, to zgodziła się. Szybko zamontowałem podsłuch i włączałem go tylko wtedy, gdy dzwonił jakiś podejrzany numer. W ciągu miesiąca zadzwoniło aż czterech oszustów, z czego jeden podawał się za mnie. Na szczęście, podsłuch miał możliwość nagrywania rozmowy, więc miałem materiał dowodowy z którym poszedłem od razu na policję.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak cennym urządzeniem może być podsłuch, zwłaszcza, gdy chodzi o bezpieczeństwo seniorów w rodzinie. Jest to bardzo dobre, niedrogie rozwiązanie, które pozwoli na uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji. Sam zapłaciłem za podsłuch kilkadziesiąt złotych, a służy naprawdę świetnie i pozwala na skuteczne nagrywanie podejrzanych rozmów telefonicznych.