Jak frezuje się plexi?

Frezowanie jest mechanicznym obrabianiem materiału za pomocą maszyny frezujące wyposażonej w ostrza poruszające się ruchem obrotowym. Obrabiany materiał porusza się natomiast ruchem posuwistym zgodnie z kierunkiem noży lub w przeciwnym, mamy wtedy do czynienia z frezowaniem współbieżnym lub przeciwbieżnym. Obrabia w te sposób możemy każdy materiał.

Sposób frezowania plexi

tanie frezowanie plexi w ŁodziWykorzystując maszynę frezującą możemy obrabiać takie materiały jak szkło, plexi, drewno i każdego rodzaju stopy metalu. Od wybranego materiału zależy wybór frezarki. Tanie frezowanie plexi w Łodzi wykonywane jest za pomocą maszyn o mocy minimum 700W, gwarantuje to utrzymanie równomiernych obrotów, dzięki temu wióry powstałe przy pracy się nie topią i nie sklejają jakby to miało miejsce przy użytkowaniu słabszej maszyny. Frezarki powyżej wcześniej wspomnianej mocy dają nam pewność dobrze wykonanej pracy. Wykorzystywany frez jest zazwyczaj jedno ostrzowy, widiowy, wyprodukowany ze specjalnego stopu żelaza, który nie wchłania ciepła powstającego podczas pracy. Dodatkowo niektóre modele maszyn frezujących wyposażone są w chłodzenie cieczą za pomocą specjalnych natrysków. Przydaje się to właśnie w obrabianiu materiałów syntetycznych, którym temperatura może zaszkodzić, takich jak plexi czy też plastik. Cały proces odbywa się na niskich obrotach, właśnie dlatego potrzebujemy dużej wydajności naszego sprzętu. Obroty dochodzą maksymalnie do 1800 na minutę, a ruch posuwisty nie przekracza 1000mm. Warstwa skrawana to od 1mm do maksymalnie 3mm, im mniejsza tym zwiększa się dokładność wykonywanej pracy.

Firmy zajmujące się frezowaniem plexi w Łodzi cechują się wieloletnim doświadczeniem, konkurencyjnymi cenami, szeroką ofertą oraz świetną jakością wykonania. Cena waha się w zależności od wielkości oraz specyfiki zlecenia w granicach kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy plexi.