Izolacje pionowe ścian – metoda mikrofalowa

Przed instalacją hydroizolacji zawsze należy dokładnie osuszyć ściany budynku. Do tego wykorzystuje się różne metody. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Warto skorzystać z pomocy firm, które się tym zajmują – fachowcy podpowiedzą, jaka metoda będzie zdecydowanie najlepsza w konkretnym przypadku.

Stosowanie izolacji pionowych i osuszanie mikrofalowe ścian

izolacja pionowa budynkówWśród metod osuszania można wyróżnić np. osuszanie mikrofalowe. Tu jednak potrzebni są specjaliści, którzy dobrze wiedzą, jak przeprowadzić takie osuszanie, a do tego potrzebny będzie także odpowiedni sprzęt. Do osuszania mikrofalowego wykorzystuje się generator. Ma on postać skrzynki, która posiada zewnętrznie skierowaną antenę. Jest to antena tubowa. Generator przystawia się do zawilgoconej ściany. Dochodzi do emisji pola elektromagnetycznego. Częstotliwość tego pola wynosi 2,45 GHz. Pole elektromagnetyczne zaczyna oddziaływać na cząsteczki wody. Działanie pola sprawia, że cząsteczki wody zaczynają się poruszać. To z kolei sprawia, że podnosi się temperatura muru. Kiedy mur zostanie nagrzany do konkretnej temperatury, generator jest przestawiany. Każda izolacja pionowa budynków musi zostać poprzedzona takim działaniem. Nigdy nie izoluje się wilgotnych już ścian. Czynności z wykorzystaniem generatora są powtarzane do tego momentu, aż poziom wilgoci obniży się. Nie da się ukryć, że osuszanie mikrofalowe jest niezwykle skuteczne. Można osuszać ściany, która mają ponad 2 m grubości. Powinni się tym jednak zająć fachowcy, bo niewłaściwe użycie generatora może spowodować uszkodzenie ściany.

Jeśli generator używany jest zbyt długo albo ma zbyt dużą moc, może dochodzić do rys i pękania ściany – jest to wynik jej przegrzania. Niszczone są również organizmy, które znajdują się w przegrodzie, więc muszą się tym zająć specjaliści z tego zakresu.