Imię dziecka ułożone z klockowych literek

Nauka słów i czytania zaczyna się już w wieku niemowlęcym, dlatego warto stymulować naszego malucha od pierwszych miesięcy na różne sposoby, których efekty niewątpliwie zobaczymy w przyszłości. Kolorowe maty z literkami, klocki z cyferkami czy bajeczki z dużymi napisami, są wstępem do nauki czytania.

Kolorowe literki do nauki imienia dziecka

literki imię dzieckaMałym dzieciom pokazujemy obrazki, aby zakodowały wizualnie kształt liter i cyfr, a następnie na głos wymawiamy je tak, aby maluszek mógł je usłyszeć. Systematyczne powtarzanie tych czynności, powoduje, że dzieci zaczynają je zapamiętywać i rozpoznawać. Starsze dziecko, które już siedzi i potrafi trzymać w rączkach różne przedmioty, zaczyna się bawić klockami, które również można wykorzystać do nauki alfabetu. Poza nauką kolorów przy ich wykorzystaniu, możemy malucha nauczyć literek i cyferek. Literki imię dziecka są jednym z pierwszych wyrazów jakie będziemy z dzieckiem układać. Każde dziecko szybko uczy się jak się nazywa i jak swoje imię można zapisać. Klocki ucząc dziecko chwytania i układania ich jeden na drugim są dodatkowo świetną okazją do poznawania alfabetu, który jest wstępem do pisania w przyszłości. Literki, z których ułożymy imię dziecka mogą być także w formie magnesów na lodówkę, na które będzie zwracać uwagę za każdym razem kiedy znajdzie się w kuchni. Małe dzieci uczą się przez zabawę dlatego warto stymulować ich mózgi w kreatywny sposób, który dostarczy im wielu bodźców będących impulsem do rozwoju nowych połączeń nerwowych.

Dzieci najszybciej i najwięcej się uczą do wieku trzech lat więc warto właśnie wtedy zintensyfikować nasze wysiłki w edukację naszej pociechy, bo kiedyś będzie nam za to wdzięczna. Klocki w formie literek z pewnością się spodobają małemu odkrywcy.