Główne zyski z rekuperacji

Fajnie jest żyć w zgodzie z naturą, przyrodą. Ekologia to świetna sprawa. Zrobić coś dobrego dla siebie i dla planety podbudowuje na duchu. Staramy się znajdować drugie życie dla wyrzuconych rzeczy – z metalowych puszek robimy organizery na biurka, z denek po plastikowych butelkach kreatywne wieńce świąteczne. Wystarczy odbrobina kreatywności. Odzywskiwanie jest fajne. 

Wentylacja mechaniczna to także ekologia

rekuperatory poznańJednak dobra dla środowiska jest nie tylko segregacja śmieci i ich ponowne wykorzystywanie. Równie ważna jest także energooszczędność. Dlatego zmieniamy żarówki, lodówki i inny sprzęt gospodarstwa domowego. Czasami warto spojrzeć dalej, wyżej. Skoro staramy się unowocześnić dom, dlaczego by nie spróbować wykonać wydajnej wentylacji? Takiej, która sprawi, że w naszej kieszeni zostanie znacznie więcej środków? W Poznaniu w domach jednorodzinnych bardzo często zakłada się wentylację mechaniczną. Jest o wiele bardziej wydajna, mimo tego iż do jej działania niezbędne jest podłączenie do źródła prądu. Chłodne powietrze, świeże które wlatuje do domu zostaje ogrzane. To tylko jedna zaleta rekuperatora. Wiadomą sprawą jest, że najlepszą temperaturą do spania dla człowieka jest około dziewiętnaście stopni, dodatkowo świeże powietrze. Wentylacja mechaniczna sprawi, że nie będzie trzeba już wietrzyć pomieszczeń przed snem. W pokojach cały czas będzie świeże powietrze, wyraźnie wpłynie to na jakość snu. Przydaje się także w sytuacji, gdy organizujemy często uroczystości na duże ilości osób. Zawsze będzie czym oddychać. Dodatkowo rekuperacja pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu.

Energooszczędna wentylacja jest ulgą nie tylko dla naszego portfela ale także dla naszej planety. Warto więc zastanowić się nad zastosowaniem nowoczesnych technologii.  

Więcej informacji www.entelis.pl