Gdzie znaleźć plik ustawień PHP?

Chcąc zbudować bardziej skomplikowaną stronę internetową, która będzie wykorzystywała skrypty, po stronie serwera musi być obsługa odpowiednich języków programowania, których użyjemy. Najbardziej popularne są skrypty, które pisane są w PHP, czyli języku, który przeznaczony jest przede wszystkim do wykonywania działań na stronach internetowych.

Jak zmienić plik ustawień skryptów PHP?

ustawienia php iniDo poprawnego wykorzystywania skryptów napisanych w tym języku, musimy odpowiednio skonfigurować plik konfiguracyjny, który zawiera wszystkie niezbędne ustawienia, takie na przykład jak możliwość włączania i wyłączania danego rodzaju skryptów dla danych domen w obrębie serwera. Korzystając z maszyny wirtualnej, możemy zmienić ustawienia tylko dla naszego wybranego fragmentu serwera, jednak na serwerze współdzielonym tylko jego administrator ma dostęp do takiego pliku. Jest on jedną z podstawowych rzeczy, która znajduje się na serwerze obsługującym skrypty. chcąc tworzyć strony w systemie CMS musimy na naszym serwerze aktywować obsługę odpowiednich skryptów, które są wykorzystywane podczas tego procesu. Jeżeli interesują nas ustawienia PHP ini to plik ten znajdziemy w głównym katalogu naszego serwera. Jego modyfikacja nie jest trudna, jednak nie należy robić tego, jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat konkretnych wierszy poleceń, co sprawi, że uda się nam zapanować nad nową zaistniałą sytuacją.

Niepoprawna konfiguracja tych ustawień może sprawić, że będziemy zmuszeni do ponownego instalowania oprogramowania sterującego na naszym serwerze, a wgrywanie systemu operacyjnego często związane będzie też z utratą części danych, szczególnie pewnych plików konfiguracyjnych, z których będziemy korzystać, podczas udostępniania naszych zasobów w internecie.