Gdzie udać się na terapię małżeńską w Poznaniu

Kiedy żale i pretensje mają duży wpływ na związek możemy udać się po pomoc. Najczęściej wtedy też para nie potrafi poradzić sobie z konfliktami i sporami. Czasem pary podejmują decyzje o rozstaniu. Jednak pamiętajmy, że związek nie musi się kończyć. Być może wystarczy udać się po specjalistyczną pomoc, dzięki której nauczymy się lepiej komunikować.

W Poznaniu przejdziemy skuteczną terapię małżeńską

terapia małżeńska poznańKryzysy mogą pojawić się w każdym momencie związku. Mają różne powody: problemy w pracy, pojawienie się dziecka, trudności w komunikacji. Ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie umieją jasno określić swoich potrzeb i roli w związku ani zaakceptować tego, że każdy z nas jest inny. Zamiast pozwolić sobie na realizowanie własnych celów i rozwój, oczywiście w granicach rozsądku, próbujemy na siłę zmienić partnera i dopasować go do siebie. Nie zwracamy uwagi na potrzeby małżonka. Gdy po kilku samodzielnych próbach nie udaje się zażegnać kryzysu, warto skorzystać z terapii. Spotkania ze specjalistą usprawnią wzajemną komunikację, pomogą lepiej zrozumieć siebie nawzajem, wyjaśnić postępowanie, reakcje, emocje, znaleźć kompromisy, które są podstawą trwałego związku. Jeśli szukamy dobrego psychologa, dla którego nie jest nowością terapia małżeńska Poznań jest do tego idealnym miastem. Jest tu wielu specjalistów, którzy zajmują sę tego typu terapią. Terapia małżeńska ma uchronić parę przed rozwodem. Czy to się uda zależy już tylko i wyłącznie od współmałżonków. Psycholog może im w tym pomóc.

Podczas pierwszego spotkania specjalista ustala jaki rodzaj pomocy jest dla nas najbardziej korzystny. Czasem wystarczy leczenie indywidualne. Jeśli para będzie razem uczęszczać na kurację najczęściej wybiera się metodę poznawczo – behawioralną. Niekiedy wystarczy tylko szczera rozmowa między partnerami.