Funcje telewizorów hotelowych

Telewizory umieszczone w hotelach mają specjalne dobrane funkcje, dzięki którym jest możliwa ich praca w specyficznych warunkach. Taki telewizor posiada wiele ograniczeń oraz spersonalizowanych ustawień umożliwiające bezproblemowe korzystanie z nich przez gości hotelowych. Jakie to ustawienia i czym odróżnia się telewizor hotelowy od zwykłej wersji dostępnej w sklepie?

Telewizory produkowane specjalnie dla użytku hotelowego

telewizory hoteloweDo podstawowych funkcji telewizora hotelowego należy okrojone lub zablokowane menu, które jest tak skonfigurowane, aby zapobiec rozstrojeniu telewizora przez osoby trzecie. Telewizory hotelowe posiadają także ograniczony maksymalny poziom głośności. Ta funkcja ma na celu zapobieżenie zakłócania spokoju pozostałych gości w hotelu. Telewizory mogą być tez programowane za pomocą przenośnych ustawień zapisanych na nośniku USB, które mogą być wgrywane do różnych telewizorów. W hotelowych wersjach odbiorników, mamy także możliwość ustawienia uruchamiania na domyślnym kanale. Często telewizor jest skonfigurowany w taki sposób, aby w jak największym stopniu oszczędzał energię elektryczną. Odbiorniki hotelowe mogą być tez centralnie zarządzane. Istnieje możliwość zmieniania ustawień wszystkich telewizorów oraz emitowania na nich na przykład treści reklamowych. Zarządzanie tymi funkcjami odbywa się, z poziomu komputera w administracji hotelu.

Telewizor umieszczony w pokoju hotelowym, może odtwarzać listę kanałów stworzonych zarówno z telewizji satelitarnych, analogowych jak i cyfrowych. Zwiększa to wygodę gościa, który nie musi własnoręcznie przełączać źródeł nadawania kanałów, aby znaleźć dla siebie interesującą treść. Fonia telewizora może być rozgałęziona na inne pomieszczenia, na przykład łazienkę hotelową.