Fotobudka – czy fotograf jest jeszcze potrzebny?

Jeśli przyjrzymy się ogłoszeniom w internecie to zobaczymy, że oferuje się w nich wielu fotografów. Przede wszystkim są to osoby wykonujące zdjęcia na ślubach i weselach, choć są też sesje dla dzieci, sesje rodzinne, zdjęcia produktowe i reklamowe.

Fotobudka z Warszawy to nowość na rynku

fotobudkaJednak to fotografia ludzi na imprezach, szczególnie tak ważnych i znaczących jak wesele, jest najbardziej popularna. Dlaczego akurat taka? Ponieważ każdy z nas chciałby mieć pamiątkę z takiego wydarzenia. Nawet na urodzinach czy imieninach chętnie się fotografujemy, żeby miło powspominać takie wydarzenia. Teraz jednak pojawiła się nowość na rynku jaką jest fotobudka z Warszawy. Jest to jakby mały kantorek, do którego się wchodzi o robi on nam automatycznie kilka zdjęć. Często mamy do wyboru także liczne przebrania w których możemy sobie owe zdjęcia zrobić. Czy zatem fotograf może czuć się zagrożony ponieważ pojawiła się fotobudka na wesele w Warszawie? Jest to raczej problematyczny pytanie, ponieważ taka foto budka spełnia inne cele niż fotograf. Dlatego też nie należy się obawiać tego, ze fotograf nie będzie miał pracy na weselach czy innych uroczystościach. Ważne jest też to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, i szybko nie zrezygnujemy z usług stałego fotografa, na rzecz nowych wynalazków.

Wszystko ma oczywiście swoje wady i zalety. Jednak dobry fotograf nie musi się martwić że foto budka zajmie jego miejsce na rynku. To coś zupełnie innego, więc należy to traktować w zupełnie innych kategoriach.