Ergonomiczne, odblaskowe, elastyczne rękawice dla motocyklistów

W czasie kompletowania ubioru dla motocyklisty na pewno nie można zapomnieć o rękawicach. Dopełnią one całości. Rękawice nie pełnią tylko funkcji estetycznej. Przede wszystkim są one ochroną dla dłoni. Motocyklista musi zmagać się z różnymi czynnikami, które nie wpływają korzystne na nieochronione dłonie.

Jak dobrać odpowiednie rękawice dla motocyklistów?

rękawice motocykloweChodzi tutaj zarówno o wiatr, ale również deszcz i liczne owady. Rękawice motocyklowe muszą zostać dobrane tak, by nie zmniejszały czucia w rękach motocyklisty – musi być on w stanie swobodnie kierować pojazdem. Nie mogą być to rękawice, które w jakikolwiek sposób mogłyby krępować ruchy motocyklisty. W ofercie wielu sklepów można znaleźć m.in. rękawice sportowe z tzw. protektorami. Profesjonalne rękawice dla motocyklisty mogą kosztować nawet 600 zł. Rękawice muszą zapewniać dobrą wentylację dłoniom. Zazwyczaj są one zapinane na rzep w nadgarstku oraz w mankiecie. W palcach bardzo często znajdują się elastyczne wstawki, dzięki czemu ruchy w takich rękawicach są jeszcze bardziej swobodne. Sam krój musi być ergonomiczny, czyli jak najbardziej wygodny. Takie rękawice motocyklowe sprawiają, że jazda jest o wiele przyjemniejsza. W miejscu kostek powinny znajdować się twarde ochraniacze. Rękawice powinny posiadać też części odblaskowe, by motocyklista był jeszcze lepiej widoczny na ulicy. W miejscach newralgicznych rąk musi znaleźć się grubszy materiał – najlepiej elastyczny i podwójny. Wewnętrzna strona rękawicy to powierzchnia antypoślizgowa, która musi dokładnie trzymać się powierzchni kierownicy motocyklu.

W rękawicach często stosuje się włókna aramidowe, co jest dodatkowych zabezpieczeniem. Jest wiele firm, które zajmują się produkcją takich rękawic. Około kilkuset złotych kosztują rękawice znanych niemieckich producentów.