Efekty degeneracji kwasu hialuronowego w skórze

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki niej można zachować młody wygląd przez długie lata. Zarówno kobiety jak i mężczyźni najczęściej decydują się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Eliminowanie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

wypełnianie bruzd - KatowiceZmarszczki pojawiają się przede wszystkim na twarzy – to właśnie tutaj są też najbardziej widoczne. Czasem dochodzi nawet do tego, że w wyniku zmarszczek powstają szpecące bruzdy. Są to np. bruzdy nosowo-wargowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to symetryczne bruzdy biegnące od nosa do warg. Przez bruzdę nosowo-wargową dana osoba wygląda znacznie starzej niż w rzeczywistości. Pozbycie się bruzdy sprawia, że wyglądamy młodziej i świeżej. Przez proces starzenia skóra staje się cieńsza i zwiotczała. Już w trzeciej dekadzie życia zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia, którym warto zapobiegać. Takie zabiegi jak wypełnianie bruzd – Katowice to idealne rozwiązanie. Do wypełniania bruzdy stosuje się kwas hialuronowy. Nie należy obawiać się, że jest to jakaś niebezpieczna i sztuczna substancja. Jest to naturalny składnik, który występuje w ludzkim organizmie: w skórze, w stawach i wielu innych miejscach. Trzeba pamiętać o tym, że z wiekiem kwasu hialuronowego jest coraz mniej. Jako że jest to substancja naturalna, nie będzie powodować żadnych reakcji alergicznych. Z wiekiem dochodzi do degeneracji i rozpadu kwasu hialuronowego. Można jednak użyć specjalnych wypełniaczy.

Po zastosowaniu wypełniacza bruzda nosowo-wargowa zniknie. Efekt ten będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, ale później zabieg trzeba powtórzyć. Cena zabiegu wypełniania bruzd zależy w dużej mierze od tego, jaki środek się wybierze. Istnieją środki z kwasem hialuronowym za kilkaset złotych, ale są też takie za kilka tysięcy.