Drzwi w kolorze dębu

 

Drzwi są jednym z tych elementów wystroju, do których rzadko przykładamy większą uwagę. Niesłusznie – ich kolor, styl czy materiał, z którego są zrobione, mają duży wpływ na całą aranżację. Mimo wszystko jednak nie powinny zanadto się wyróżniać wzorami i kolorem, ponieważ stanowią tło dla mebli i dekoracji w pomieszczeniu.

Dąb sonoma – jeden z najmodniejszych kolorów

drzwi - dąb sonomaWażne przy wyborze drzwi jest także i to, że zwykle wybieramy jeden model do całego domu, dopasowując jedynie np. ilość szybek w drzwiach do tego, do jakiego pomieszczenia te drzwi będą prowadzić. Sprawia to, że należy wybrać takie drzwi, które będą pasować wszędzie, od sypialni, przez kuchnię, aż po pokój zbuntowanego nastolatka i dziecięcy pokoik. Najlepiej jest więc postawić na dość neutralny kolor. Popularne są przede wszystkim drzwi z drewna w naturalnych kolorach oraz drzwi z okleiną, która drewno imituje. Jest to wzór, który pasuje do każdego właściwie stylu urządzania wnętrz. Wśród kolorów, na które warto postawić, jest dąb sonoma. To kolor dość jasny, neutralny, doskonały do wielu rodzajów aranżacji wnętrz. Z pewnością w wielu sklepach dostaniemy takie drzwi – dąb sonoma jest bardzo popularny i powszechnie dostępny. Wybierając drzwi, zwróćmy uwagę na detale, takie jak klamki. Można wybrać modele z klamką bardzo prostą, minimalistyczną, jak i takie bardziej ozdobne. Kolory są tu różne, od srebrnego, chromu, aż po stare złoto, z wieloma innymi po drodze.

Jeśli wybieramy drzwi z szybkami, tu również warto poświęcić chwilę na wybór odpowiednich. Najpowszechniejsze są szybki matowe, które nie pozwalają zobaczyć, co dzieje się w pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na subtelnych dekoracjach, to można poszukać modelu drzwi, który posiada np. grawerowane wzory na szybce.