Drapaki dla kota – jakie mogą być?

Mają zapewnić zwierzakowi rozrywkę, często też miejsce do wypoczynku, a także uchronić nasze meble przed podrapaniem. Drapaki dla kotów to świetne rozwiązanie dla każdego ich posiadacza.

Drapaki dla kota są różne

drapaki dla kotaMniejsze czy większe, każdy w zależności od metrażu swojego mieszkania i wolnej przestrzeni, na pewno znajdzie taki model, który z powodzeniem będzie się mógł tam znaleźć. Drapaki dla kota to różnych rozmiarów konstrukcje, jedno lub wielopoziomowe, które zapewnią naszemu pupilowi miejsce na wypoczynek i zabawę. Sizalowe słupki świetnie się nadadzą do pielęgnacji pazurków. Drapak dla kota można kupić sklepach zoologicznych czy na portalach aukcyjnych, jedna warto zawsze oglądnąć go przed zakupem, tak żeby potem rozmiar nas nie zaskoczył. Drapaki mają czasem nawet ponad 2 metry wysokości. Wygodne hamaki czy liczne jaskinie dają możliwość wypoczynku naszemu zwierzakowi. Każdy kto lubi się chować, a tu będzie miał taką okazję. Wykonane najczęściej z drewna i pluszowego materiału z wieloma zwisającymi elementami, mają zachęcić kota do zabawy i sprawić, że już nigdy nie będzie ostrzył pazurków na naszych meblach. Bo choć bardzo kochamy nasze zwierzaki, potrafią czasem nieźle nabroić. Drapak to także miejsc które zapewni sporo aktywności naszemu zwierzakowi i będzie jego ulubionym miejscem w całym domu. A kiedy nasz zwierzak jest szczęśliwy, to my także jesteśmy. Warto więc, niewielkim kosztem o to zadbać, tak samo jak dbamy o jego wyżywienie czy zdrowie. Pamiętajmy, że każdy zwierzak potrzebuję naszej uwagi i wspólnej zabawy.

Niech to się nie ogranicza tylko do karmienia i pogłaskania go od czasu do czasu. Zanim zdecydujemy się za posiadanie kota czy każdego innego pupila przemyślmy tą decyzję. A jeśli otoczymy naszego kota miłością, on na pewno odwdzięczy nam się tym samym.