Domek dla lalek marzeniem dzieciństwa

Dzieci uwielbiają zabawki. Już niemowlęta mają ulubione grzechotki i misie pluszowe. Z czasem dochodzą inne zabawki. Chłopcy zaczynają się interesować samochodzikami i mały traktorami, koparkami, a dziewczynki lalkami. Następnie dochodzą klocki i puzzle.

Domki dla lalek

domki drewniane dla lalekLalki od wieków towarzyszyły małym dziewczynką, kiedyś były drewniane i szmaciane, potem z porcelany, a teraz są plastikowe. Takie, które mówią, a nawet takie które chodzą. Na rynku jest bardzo duży wybór lalek, każda dziewczynek znajdzie coś dla siebie, niezależnie do wieku, czy upodobań. Marzeniem każdej dziewczynki, po za tą ulubioną lalka jest domek dla lalek. Takie domki drewniane dla lalek kiedyś były prawdziwą rzadkością i stać na nie było tylko najbogatszych. Szczęście miały dzieci stolarzy, którym ojcowie mogli samemu zbudować domek. Teraz na szczęście są zdecydowanie tańsze i można je kupić w wielu miejscach. Nadal jednak dla wielu dziewczynek pozostają niespełnionym marzeniem, które pozostaje z nimi na całe życie. Tak jak ojcowie kupują swoim synom kolejki elektryczne, aby samemu się nimi bawić,  tak matki kupują swoim małym córeczka domki dla ich ukochanych lalek, a ten sposób przywracają do swojego życia odrobinę dziecięcej magi. W końcu nic tak nie rozwija dziecięcej wyobraźni jak możliwość stworzenia własnego świata nadania lalką imion, aby tchnąć w nie życie, choćby tylko w ich wyobraźni. To wspaniała ucieczka od prawdziwego świata.

Dla dzieci ukochane zabawki to coś więcej niż tylko przedmioty. To przyjaciel na całe dzieciństwo. To im dzieci powierzają swoje najskrytsze sekrety i marzenia. W naszej mocy pozostaje podarowanie dziecku takiego właśnie wyimaginowanego przyjaciela i jeśli to możliwe dodanie do zestawu domu dla ulubionej lalki.