Dom z prefabrykatów

Czy warto budować dom z tradycyjnych materiałów podczas, gdy można go postawić w zaledwie miesiąc? Taki dom jest tak samo funkcjonalny, jak ten wykonany w sposób tradycyjny. A może nawet bardziej. Domy z prefabrykatów są coraz bardziej popularnie w różnych środowiskach, także tych z przekonaniami tradycyjnymi.

Producenci domów prefabrykowanych

Domy prefabrykowane producentDomy prefabrykowane producent może wykonać w przeciągu kilku tygodni. Aby taki dom postawić, należy go najpierw zamówić u producenta, a następnie oczekiwać na jego wykonanie. Dom z prefabrykatów montuje się na fundamencie stałym z tradycyjnym (lub nie) zbrojeniem. Zbrojenie tradycyjne – to oczywiście pręty stalowe, wiązane i zalewane betonem. Nietypowa płyta fundamentowa posiada specjalne włókna, rozproszone w mieszance betonowej. Taki fundament jest przez to bardziej odporny na ewentualne pękanie, czy odpryski. Przeważnie płyta betonowa ma około 20 centymetrów grubości i jest ocieplona polistyrenem ekstrudowanym. Takie ocieplenie może mieć nawet trzydzieści centymetrów grubości. Na tak przygotowanym fundamencie stawia się dom z gotowych elementów, wykonanych wcześniej w fabryce. Ściany takiego domu wykonane są z płyt gipsowo kartonowych, w których wnętrzu jest wełna mineralna. Do takich prefabrykatów przymocowano kontrłaty drewniane, a do nich – pionowo łaty. Prefabrykaty stawia się na konstrukcji aluminiowej, a następnie pokrywa elewacją z ociepleniem mineralnym. Jest to elewacja włóknocementowa. 

Dach domu z prefabrykatów może być dwuspadowy. Doskonale się to sprawdza w każdym wypadku. Są to bardzo lekkie domy, a jednocześnie wytrzymałe i mogą być stawiane w każdych warunkach klimatycznych. Ich ocieplenie doskonale poradzi sobie zarówno w zimie, jak i będzie utrzymywało chłód w domu latem.