Dokładne pranie dywanu

Obecnie w modzie są przeróżne dywany i wykładziny, które można mieć w salonie, pokoju dziecka, sypialni czy przedpokoju. Stanowią one świetny element dekoracyjny, a także dobrze izolują podłogę, przez co jest ciepłej.

Czym czyścić dywany?

pralnia chemiczna RzeszówParkiet, panele, linoleum czy płytki są dość proste w czyszczeniu, ponieważ wystarczy je odkurzyć lub w razie potrzeby umyć płynem do podłóg, aby pozbyć się zabrudzeń. Jeżeli mamy dywany, to także można je odkurzać, ale kiedy pojawią się na nich trwałe plamy z błota, kawy, krwi czy czerwonego wina, to może się okazać konieczne pranie. W sklepach znajdziemy sporo różnych detergentów do czyszczenia dywanów i wykładzin, które można wykorzystywać w warunkach domowych. Jednak ich efekt nie zawsze jest zadowalający, dlatego niektórzy decydują się profesjonalne czyszczenie w pralni. Dzięki tej usłudze mamy pewność, że dywan będzie idealnie wyczyszczony, odświeżony i także zdezynfekowany, ponieważ wiele pralni wykonuje usługę ozonowania, która likwiduje z powierzchni dywanu wszelkie bakterie i roztocza oraz usuwa nieprzyjemne zapachy. Niejednokrotnie stary dywan po wykonanej usłudze wygląda jak nowy, ponieważ stosowane metody, urządzenia i środki piorące są bardzo skuteczne i działają na wszelkie zabrudzenia. Samodzielne czyszczenie dywanu może być dość ryzykowne, zwłaszcza jeżeli pojawiły się na nim plamy trudne do usunięcia. Stosując niewłaściwą metodę można zabrudzenia roznieść na większą powierzchnię albo nawet utrwalić, dlatego lepiej to zadanie zlecić profesjonalistom.

Na rynku działa nawet kilkadziesiąt tysięcy profesjonalnych pralni, które przyjmują zlecenia na dywany, wykładziny, ale także na materace, wózki czy nawet tapicerowane meble. Pralnie mogą je czyścić specjalnymi urządzeniami na sucho lub mokro. 

Sprawdź http://pralnia-perfekt.pl ofertę