Dokładne pranie dywanów

Wiele osób posiada w swoich domach dywany lub wykładziny na podłogach, ponieważ są estetyczny elementem wystroju, ale też często izolują od zimna. W sprzedaży znajdziemy ich setki rodzajów o przeróżnej gramaturze, stylu i rozmiarze.

Jak bezpiecznie czyścić dywan?

pranie dywanów cena wrocławKupując dywan, nie zawsze zastanawiamy się nad tym, jak go będziemy czyścić, gdyż to często schodzi na drugi plan. Są dywany, które bez kłopotu można odurzać i samodzielnie czyścić ogólnie dostępnymi detergentami, ale są też takie, które muszą być odpowiednio traktowane, aby pozostały w dobrym stanie. Na pewno z perskimi dywanami należy się ostrożnie obchodzić, gdyż są bardzo kosztowne i te delikatne. Tutaj konieczne będzie profesjonalne pranie dywanów cena Wrocław jest miastem, w których działają firmy specjalizujące się w takich usługach. W domowych warunkach co najwyżej dywan można wytrzepać, odkurzyć lub przetrzeć wilgotną gąbką, ale profesjonalne firmy mają na to odpowiednie sposoby. Przede wszystkim proces prania składa się z kilku etapów, które pozbywają powierzchnię tkaniny z wszelkich dużych zanieczyszczeń takich jak kurz, sierść zwierząt czy piasek. Później dywan jest spryskiwany specjalnymi mokrymi lub suchymi środkami, które ułatwiają jego czyszczenie. Jeżeli jest to dozwolone, to dywan trafia do specjalnego urządzenia piorącego, gdzie są likwidowane wszelkie trwałe zabrudzenia. Jeżeli jednak producent zabrania takiego sposobu czyszczenia, to jest on prany ręcznie przy użyciu delikatnych środków piorących.

Na pewno oddanie dywanu do specjalnej pralni będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli pojawią się na nim plamy lub jest on na tyle delikatny, że lepiej nie ryzykować z domowymi metodami. Cena takiej usługi zależy od rodzaju włosia i wielkości dywanu.