Dofinansowanie zakupu pompy ciepła

Budowa domu jest zawsze czynnością, która pochłania dość dużo czasu i pieniędzy. Poza wzniesieniem samej konstrukcji konieczne jest przede wszystkim sprawdzenie wszelkich możliwości, jakie wiążą się z uzyskaniem najważniejszych informacji na temat możliwych sposobów ogrzewania. Jest to ważne, gdyż na etapie wznoszenia budynku wymaga to położenia odpowiedniej instalacji.

Nowoczesne pompy ciepła

dofinansowanie do pompy ciepła dla nowych domówCoraz więcej nowo powstających domów posiada różnego rodzaju rozwiązania, które można nazwać innowacyjnymi. Piece gazowe, czy ogrzewanie elektryczne zastępuje się pompami ciepła. Urządzenie tego typu jest również zasilane energią elektryczną. Nie mniej jednak bardzo łatwo jesteśmy w stanie uzyskać pokrycie części kosztów w określony sposób. Konieczne jest wypełnienie oraz złożenie odpowiedniego wniosku. Dzięki temu bardzo łatwo będziemy w stanie nie ponosić zbyt wysokich kosztów związanych z zakupem tego urządzenia. Pompy ciepła potrafią bowiem kosztować nawet ponad dziesięć tysięcy złotych. Warto jest w związku z tym sprawdzić co jest potrzebne, aby złożyć wniosek. Co do zasady dofinansowanie do pompy ciepła dla nowych domów prowadzone jest przez urzędy gminy właściwe z uwagi na miejsce położenia nieruchomości. Warto jest z tego choćby powodu zasięgnąć tam najważniejszych informacji. Na tej podstawie niezwykle szybko i łatwo uda nam się wypełnić wniosek i czekać na jego rozpoznanie.

Pamiętajmy jednak, że bardzo duża ilość gmin prowadzi ten program zgodnie z dostępnością funduszy w danym roku. Po ich wyczerpaniu program jest zakańczany i czeka na wznowienie w roku kolejnym. To właśnie wtedy będziemy mogli złożyć wniosek, jeżeli w danym roku nie udało nam się uzyskać dofinansowania. Oczywiście taki sposób dofinansowania jest bezzwrotny.