Dobrej jakości kamera samochodowa

Na przełomie ostatnich kilku lat samochodowe kamery zyskały bardzo dużą popularność. Mimo iż budzą wątpliwości związane z ochroną danych osobowych to i tak są wykorzystywane przez większość osób posiadających samochody, ponieważ służą bardzo często jako dowody w różnych sytuacjach. Na rynku dostępnych wiele różnych modeli, które są w cenie od kilkuset złotych do nawet kilkanaście tysięcy.

Jaką kamerkę samochodową wybrać?

kamery samochodoweNa początek zanim w ogóle zaczniemy poszukiwania kamerki samochodowej musimy ustalić jaki typ wideorejestratora nas interesuje. W sklepie zazwyczaj znajdziemy wiele różnych rodzai i każdy ma swoje wady i zalety. Najprostsze kamery samochodowe to urządzenia bez ekranu. Najczęściej są one w dużych rozmiarach i w większości przypadków kupimy je znacznie taniej niż modele, które posiadają ekrany. Zaletą takich wideorejestratorów jest to, że bez wyświetlacza mają one dłuższą działalność na wbudowanym akumulatorze. Mimo to, że kamera samochodowa może nam przez pewien okres czasu działać bez ładowania to i tak na dłuższą metę wymaga ona zasilania z gniazdka samochodowego. Wielu osobom mogłoby się wydawać, że taka kamera samochodowa, która nie posiada ekranu jest bezsensowna, ale jak się okazuje to urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a do tego funkcjonalne, ponieważ wyposażone jest także w tryb parkingowy oraz GPS.

Możemy zdecydować się także na kamery z ekranem, które mają ekran odchylany lub wbudowany. Takie kamery pomaga pozwalają na rzeczywisty podgląd materiału, który się nagrywa a następnie na jego obejrzenie natychmiast. Jeszcze innym typem kamery samochodowej są te w lusterku wstecznym. Ułatwiają one zdecydowanie parkowanie i bez obracania się możemy zobaczyć co się dzieje za nami z tyłu, a także wszystko jest rejestrowane.