Dobór drzwi dębowych

 

Podjęcie decyzji o zakupie nowych drzwi może być bardzo ciężkie, gdyż na rynku istnieje wiele świetnych opcji, które kuszą nas rozsądną ceną, wyglądem i innymi aspektami. Warto jednak zwrócić mocną uwagę na zalety danego drewna, a w szczególności dębu, który często nie jest wystarczająco docenianym produktem, a powinien być.

Najlepsze dębowe drzwi do każdego mieszkania

drzwi wewnętrzne drewniane dęboweWybór nowych drzwi do domu może być nieco stresujący, gdyż zawsze chcemy wybrać kolorystykę pasującą do wszelkich dodatków, podłóg, a także ścian. Warto jednak na moment zapomnieć o nich oraz kolor ostateczny drzwi wybrać później. Wybierzmy wpierw drewno oraz wzór drzwi. Wartym zainteresowania wyborem mogą być drzwi wewnętrzne drewniane dębowe, których popularność w ostatnim czasie rośnie. Dąb to ciężki materiał, ponieważ jego gęstość to aż 650kg/m3. Dzięki temu jednak jest bardzo wytrzymały na zadrapania, wgniecenia oraz mniejsze potencjalne uszkodzenia, a także doskonale wycisza nasz otoczenie. W związku z tym w naszym domu będzie naprawdę przyjemnie i spokojnie. Kolejną zaletą są garbniki w drewnie, dzięki którym drzwi nie pleśnieją, nie zagrzybiają się ani nie gromadzą pasożytów tak często jak przy innych rodzajach drewna. Musimy jednak pamiętać, iż przez ten fakt potrzebna będzie dodatkowa warstwa lakieru, gdyż dąb potrafi z czasem ściemnieć. Dlatego decydujmy się rozważnie, mimo że jest to godny polecenia wyrób drewniany.

Decydując się na drzwi dębowe musimy wiedzieć, iż nie są one tylko ciężkie, ale również wykazują się doskonałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, pleśń oraz grzyby. To też wartościowy produkt, który będzie służył nam przez wiele lat. W związku z tym bardzo poleca się zakup dębowych drzwi do mieszkania, a także domu wolnostojącego.