Do pracy będę jeździła rowerem

Znalazłam nową pracę i jestem z tego zadowolona. Wcześniej dojeżdżałam z Bydgoszczy do Torunia i to było bardzo uciążliwe. Teraz będzie lepiej i nie będę traciła tyle czasu na dojazdy. Do nowej pracy mam zaledwie jedenaście kilometrów.

Kupiłam rower, który jest wygodny na dalekie trasy

rowery focusUważałam, że dojeżdżanie autobusem nie ma sensu, ponieważ w mieście są korki. Teraz wszędzie mamy ścieżki rowerowe i zdecydowałam, że właśnie rowerem będę jeździła do pracy. Dostałam całkiem niezłą odprawę z poprzedniej firmy i mogłam pozwolić sobie na zakup nowego roweru. U nas w mieście jest taki nowy sklep, w którym dostępne są rowery focus a słyszałam, że są świetne. Mój kolega taki sobie kupił i bardzo sobie chwali. W jego ocenie są to doskonałe rowery na dalekie trasy. Udałam się tam razem z nim. Zna się na rowerach i wiedziałam, że będzie potrafił mi doradzić wybrać najbardziej odpowiedni dla mnie. Jutro pierwszy dzień jadę do pracy i chcę mieć już rower. W sklepie był spory wybór i były fajne rowery focus, które bardzo mi się podobały. Chciałabym mieć biały i taki tam był. Robert potwierdził, że to świetny wybór i postanowiłam od razu go kupić. Zapłaciłam za rower i poprosiłam, żeby sprzedawca napompował mi koła i wyregulował kierownicę oraz podwyższył siodełko. Chcę mieć rower od razu gotowy do jazdy. Następnego dnia rano z przyjemnością jechałam do pracy. Rower jest bardzo wygodny a duże koła sprawiają, że szybko przemierza się ścieżki rowerowe w mieście. Na miejsce dotarłam w trzydzieści minut.

Od roku jeżdżę rowerem i zauważyłam, że mam o wiele lepszą kondycję. Mimo astmy nie męczę się już tak szybko a nawet mam smuklejsze nogi i straciłam trochę kilogramów. Jazda rowerem ma bardzo korzystny wpływ również na moje samopoczucie.