Do nowych schodów zamówiliśmy stalową balustradę

Budowę naszego domu zaczęliśmy wiosną tego roku. Mamy prawie koniec roku a my mamy już praktycznie wszystko wykończone wewnątrz. Narzuciliśmy sobie błyskawiczne tempo, ale to dlatego, że wszystkie ceny materiałów i usług zaczęły błyskawicznie rosnąć. Postanowiliśmy jak najwięcej zrobić w tym roku, bo w przyszłym może być jeszcze drożej.

Dobraliśmy balustradę idealną do delikatnych schodów

balustrady schodowe na śląskuOgromną rolę w naszym domu odgrywa salon, z którego schodami można wejść na górne piętro. To dość oryginalny pomysł, żeby schody na górę mieściły się w domowym salonie. Tak sobie to zaplanowaliśmy i wyszło świetnie. Mamy już zrobione schody. Zdecydowaliśmy się na delikatne schody dywanowe zakręcone od dołu na samą górę. Znaleźliśmy też bardzo ładne balustrady schodowe na Śląsku bezpośrednio od producenta. Wybraliśmy balustradę wykonaną z delikatnej stali pomalowanej na kolor grafitowy. Wszystko będzie się idealnie komponować ze schodami. Na realizację zamówienia musimy poczekać około dwóch tygodni. Producent, u którego zamówiliśmy balustradę oferuje również jej montaż. To bardzo duże ułatwienie bo wszystko załatwiliśmy w jednymi miejscu. Balustrada będzie lakierowana próżniowo. Wytłumaczono nam, że jest to taki rodzaj malowania dzięki któremu na stali nie pojawi się rdza ani przebarwienia. Wyszliśmy z założenia, że jak już coś zrobić to raz a porządnie. A im szybciej tym taniej, bo w przyszłym roku na pewno wszystko zdrożeje.

Jeszcze tylko dosłownie ostatnie szlify i będziemy mogli się wprowadzić. Najpierw jednak musimy mieć zamontowaną balustradę schodową, żeby nasz syn mógł bezpiecznie korzystać ze schodów. Potem już tylko generalne sprzątanie i będzie można układać wszystkie zamówione meble. Jak tylko dotrą, bo na meble też trzeba trochę poczekać.