Do czego może się przydać panorama sferyczna?

Proste, tradycyjne zdjęcia stają się już powoli nudne. Ludzie pragną czegoś nowego, czegoś, co ich zachwyci i zaszokuje. Wraz z rozwojem technologii jest to coraz bardziej osiągalne – właściwie dla każdego przeciętnego człowieka.

W jaki sposób można wykorzystać panoramę sferyczną?

panorama sferycznaPrzykładowo każda osoba na świecie może wykonać zdjęcie sferyczne – wystarczy smartfon z Androidem, który pozwoli na ściągnięcie odpowiedniej aplikacji. Jest to aplikacja, która ma w swojej ofercie możliwość wykorzystania takiej funkcji jak panorama sferyczna. Jest to rodzaj fotografii, który pozwala na obejrzenie przedstawionego na zdjęciu widoku z każdej strony – prawo, lewo, góra, dół. Dzieje się tak ze względu na to, że takie zdjęcie jest wykonane w ujęciu 360 stopni. Tego typu fotografia szczególnie przydaje się w marketingu. Uznajmy, że chcemy sprzedać dom – takie zdjęcie pozwoli na obejrzenie każdego pokoju z dokładnie każdej strony. Nie są to wówczas zdjęcia w żaden sposób upiększane, lecz proste fotografie mające na celu pełne odwzorowanie wyglądu danego miejsca. Pomaga to potencjalnemu klientowi spojrzeć na pomieszczenie z dowolnej perspektywy, która nie jest odgórnie narzucana. Panorama sferyczna jest również wykorzystywana, kiedy chce się zachęcić ludzi do odwiedzenia lub skorzystania z danego miejsca. Mowa tutaj głównie o miejscach noclegowych oraz rodzinnych atrakcjach typu parki, stocznie narciarskie, czy też muzea.
Co ciekawe, na stronach, między innymi muzeów często są wykorzystywane również wirtualne spacery, co w prostym rozumieniu oznacza tylko tyle, że można obejrzeć całe muzeum lub jego część on-line. Jest to bardzo ciekawa oferta, która zazwyczaj znacznie pobudza ciekawość odbiorców i prowokuje do odwiedzenia tego konkretnego miejsca.