Dlaczego zamówiliśmy drzwi na wymiar?

 

Parę miesięcy temu z mężem, Mikołajem, zdecydowaliśmy się na remont domu. W niektórych częściach budynku wyburzaliśmy ścianę, w innym wstawialiśmy, ponieważ zależało nam, aby pokoje były bardziej przestronne. Pragnęliśmy, żeby każdy centymetr był w pełni wykorzystany.

Niestandardowe drzwi do salonu

drzwi na wymiar z ŁodziChyba największą zmianą, którą wprowadziliśmy, było oddzielenie przestrzennego salonu od salonu. Wstawiliśmy ścianę i chcieliśmy, żeby znajdowały się tam dwuskrzydłowe drzwi. Ich wymiar był o jakieś dwadzieścia centymetrów szerszy niż w standardowych, dlatego byliśmy zmuszeni do zamówienia drewnianych drzwi wewnętrznych z Łodzi, ponieważ mieszkamy w jej pobliżu. W związku z tym była to najrozsądniejsza opcja w naszej sytuacji. Indywidualne składanie zamówienia, według mnie daje nam kilka punktów przewagi nad innymi. Po pierwsze mamy możliwość większego zwracania uwagi na szczegóły, czy też zmienianie czegoś, dzięki czemu zdecydowanie lepiej drzwi będą pasowały do wnętrza. Ponadto wydaje mi się, że drzwi wykonywane dla indywidualne klienta mogą zostać wykonane dokładniej niż te, które są wykonywane masowo dla sklepów. Poza tym w przypadku drzwi na wymiar możemy zdecydować się na wykonanie ich według naszego pomysłu, co będzie oryginalnym rozwiązaniem. Jeśli tylko możemy sobie pozwolić na to, to dlaczego byśmy nie mieli skorzystać? Mikołajowi z kolei podobało się, że może mieć wpływ na każdy możliwy szczegół. Począwszy od wypełnienia drzwi, model, kolor, zamek, klamkę czy nawet kształty lub otwory, które nie posiadają standardowego kształtu.

Osobiście uważam, że każdy, absolutnie, każdy wariant miałby swoje plusy, jak i minusy. Warto wybrać to, co nam się najbardziej opłaca. Mi osobiście bardzo podobają się standardowe drzwi, ale kiedy powiększyliśmy przejście między pokojami, zostaliśmy zmuszeni do zamówienia drzwi na wymiar. W naszym przypadku na drzwi czeka się określony czas. Nie otrzymamy ich od razu.